ارسال به دیگران پرینت

شیوع کرونا در کمپ اصلی بلندترین قله جهان

یک مقام دولت نپال، اعلام کرد که بسیاری از کوهنوردان خارجی به رغم گزارش‌های شیوع کرونا در کمپ اصلی بلندترین قله جهان، به تلاش خود برای صعود به کوه اورست ادامه می‌دهند.

یک مقام دولت نپال، اعلام کرد  که بسیاری از کوهنوردان خارجی به رغم گزارش‌های شیوع کرونا در کمپ اصلی بلندترین قله جهان، به تلاش خود برای صعود به کوه اورست ادامه می‌دهند.

در ماه آوریل، یک کوهنورد نروژی از اردوگاه پایه کوه ۸، ۸۴۸.۸۶ متری (۲۹۰۳۱.۶۹ فوت) به کاتماندو پرواز کرد و در آنجا آزمایش کرونای وی مثبت بود.

کوهنوردی در  اورست

پس از انتشار این خبر، برخی از تیم‌های کوهنوددی، اعضای خود را از ارتفاعات تخلیه کردند، اما برخی کوهنوردان همچنان به صعود در این منطقه ادامه می‌دهند. میرا آچاریا، مدیر گروه جهانگردی که فعالیت‌های کوهنوردی را در کوه‌های نپال نظارت می‌کند، گفت که دولت هیچ اطلاعی از شیوع کرونا در اردوگاه پایگاه اورست دریافت نکرده است و اعزام‌ها در طول فصل کوهنوردی ادامه دارند. وی بدون ذکر نامی به رویترز گفت: "حتی برخی از کوهنوردانی که تیم هایشان کوهنوردی را متوقف کرده اند نیز در حال ادامه سفر هستند. "

نپال که سالانه میلیون‌ها دلار درآمد از کوهنوردان دریافت می‌کند، ۴۰۸ مجوز  صعود برای اورست را برای فصل کوهنوردی آوریل-می امسال صادر کرد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه