خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

کارل نهامر:

اتریش به‌عنوان نخستین کشور اروپایی واکسیناسیون کرونا را اجباری می‌کند

کارل نهامر، صدراعظم روز یکشنبه اعلام کرد که اتریش «از ابتدای فوریه» به عنوان نخستین کشور اروپایی واکسیناسیون علیه کووید-۱۹ را برای افراد بزرگسال «اجباری» می‌کند. صدراعظم اتریش در کنفرانسی مطبوعاتی در وین با اعلام این خبر گفت که با اجرای این پروژه به توصیف او «حساس» که با قانون اساسی اتریش نیز انطباق دارد، «افراد سرکش» تا اواسط مارس آینده واکسینه می‌شوند.

 کارل نهامر، صدراعظم روز یکشنبه اعلام کرد که اتریش «از ابتدای فوریه» به عنوان نخستین کشور اروپایی واکسیناسیون علیه کووید-۱۹ را برای افراد بزرگسال «اجباری» می‌کند.

صدراعظم اتریش در کنفرانسی مطبوعاتی در وین با اعلام این خبر گفت که با اجرای این پروژه به توصیف او «حساس» که با قانون اساسی اتریش نیز انطباق دارد، «افراد سرکش» تا اواسط مارس آینده واکسینه می‌شوند.

آقای نهامر همچنین تاکید کرد که پس از طی این دوره زمانی لازم برای اجرای این پروژه، واکسینه نشدن در برابر بیماری کووید-۱۹ «جرم» محسوب می‌شود و افرادی که بر این جرم اصرار ورزند مشمول جریمه صعودی از ۶۰۰ تا سه هزار و ۶۰۰ یورو خواهند شد.

پروژه جدید دولت اتریش در قالب لایحه‌ای به پارلمان این کشور ارائه شده و انتظار می‌رود این لایحه روز پنجشنبه به تصویب برسد. دولت ائتلافی محافظه‌کاران و سبزهای اتریش با همراهی احزاب سوسیال دموکرات و لیبرال، اکثریت پارلمان این کشور را در اختیار دارد و تنها راست‌های افراطی با این لایحه مخالفند.

البته در این لایحه استثنائاتی برای زنان باردار و تمام افرادی که به دلایل پزشکی نمی‌توانند واکسینه شوند، در نظر گرفته شده است.

تلاش دولت اتریش برای اجباری کردن واکسیناسیون علیه کووید-۱۹ در شرایطی است که روز شنبه نیز همچون هفته‌های اخیر، وین پایتخت این کشور صحنه تجمع اعتراضی ۲۷ هزار نفر از مخالفان محدودیت‌‌های کرونایی بود.

تاکنون ۷۱.۵ درصد از مردم اتریش یک دُز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند؛ نرخی که پایین‌تر از بسیاری از کشورهای اروپای غربی و شمالی است. به عنوان نمونه تا کنون ۷۹.۵ درصد جمعیت فرانسه حداقل تک دُز خود را دریافت کرده‌اند و در دانمارک نیز این نرخ ۸۳ درصد است. تاکنون تزریق یک دُز واکسن کرونا به ۷۴ درصد از مردم اتحادیه اروپا انجام شده است.

پیش از این، کشورهای اکوادور، تاجیکستان، ترکمنستان، اندونزی و ایالات فدرال میکرونزی (کشوری در اقیانوسیه) واکسیناسیون کرونا را برای تمامی افراد بزرگسال اجباری کرده بودند.

 

 

این مواد می‌ توانند ریسک ابتلا به سرطان، بیماری قلبی، دیابت و حتی مشکلات رفتاری و اختلال‌های یادگیری در کودکان را افزایش بدهند.

 

۵. روغن‌های گیاهی: تنها روغن زیتون، روغن نارگیل و یا روغن آووکادو انتخاب‌های سالمی‌اند و بسیاری دیگر از روغن های گیاهی مانند روغن ذرت در دمای بالا می تواند به ترکیباتی تبدیل شده که سلامت انسان را به خطر می اندازد.

۶. مارگارین: مارگارین، نوع بسیار بی‌ کیفیت کره است که از روغن‌های گیاهی هیدروژنه تهیه شده و غیر طبیعی‌ تر از آن است که فکر کنید. چربی‌های ترانس موجود در مارگارین می‌ تواند به قلب و رگهای‌تان آسیب بزنند و سطح کلسترول‌ تان را افزایش دهد.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه