ارسال به دیگران پرینت

کارزار مادران سرپرست خانواده برای رسیدگی به مشکلات حضانت فرزندانشان

جمعی از مادران سرپرست خانواده با راه‌اندازی کارزاری از رئیس قوه قضاییه، رئیس مجلس و دادستان کل کشور خواسته‌اند به مشکلات حضانت فرزندان آنها رسیدگی کنند.

این مادران که پدران فرزندانشان مفقودالاثر یا مجهول‌المکان هستند حضانت کامل فرزندانشان را عهده‌دار نیستند و نمی‌توانند درباره مسائل جزئی مانند افتتاح حساب یا حتی درباره عمل جراحی حیاتی برای فرزندانشان تصمیم‌گیری کنند.

 

در متن این کارزار که تا ۳۱ تیر ماه در آدرس اینترنتی (https://www.karzar.net/mothers-demands) در حال جمع‌ آوری امضاست آمده است:

 

در خصوص حق حضانت فرزندان تک‌سرپرست برای مادران فرزندانی که پدر مفقودالاثر، مجهول‌المکان و ... دارند و همچنین برای امور جزئی، اداره سرپرستی استان‌ها باید اعلام موافقت یا ممانعت کند.

 

از محضر شما بزرگواران خواهشمندیم بررسی این قانون را در دستور کار قرار داده و در صورت صلاحدید نسبت به اصلاح آن اقدام فرمایید تا حداقل‌ترین اختیارات انسانی را به مادران این فرزندان بازگردانید.

 

بعضاً در این ادارات، این مادران را مورد تحقیر و تمسخر قرار می‌دهند و هیچ ارگانی حامی این زنان نیست. همچنین مادران حتی برای کوچک‌ترین مسائل فرزندشان نیز اجازه تصمیم‌گیری ندارند، از جمله افتتاح حساب بانکی و آتیه‌دار، عمل جراحی حیاتی، حق خروج از کشور و...

خواهشمندیم قوانین مربوط به زنان سرپرست خانواده مجدداً مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه