ارسال به دیگران پرینت

وزیر راه و شهرسازی

رستم قاسمی به آذربایجان رفت اما به صورت آنلاین با علی‌اف دیدار کرد!+ویدئو

وزیر راه و شهرسازی در سفر به باکو با رئیس جمهوری آذربایجان به طور مجازی و آنلاین دیدار و گفتگو کرد.

رستم قاسمی به آذربایجان رفت اما به صورت آنلاین با علی‌اف دیدار کرد!+ویدئو

" رستم قاسمی " در سفر به جمهوری آذربایجان با " الهام علی اف" رییس جمهوری این کشور بطور مجازی دیدار و گفتگو کرد 

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در نخستین دیدار و گفتگوی خود در سفر به باکو با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان به صورت برخط دیدار و گفتگو کرد .
رییس جمهوری آذربایجان در این دیدار با اشاره به دیدار خود با رییس جمهور کشورمان در عشق آباد گفت : دیدار با آقای رئیسی در عشق آباد نقطه عطفی روابط دو کشور برادر و دوست بود و آثار این دیدار در توسعه مناسبات دو کشور مشهود است.
رییس جمهوری آذربایجان در این دیدار با تاکید بر توسعه همکاری های مشترک و منطقه ای با دعوت از شرکت های ایرانی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف گفت : شرکت های ایرانی در زمینه های مختلف اقتصادی و طرح های ترانزیتی و تولید انرژی برق می توانند با در توسعه و بازسازی مناطق آزاد شده ی حضوری فعال داشته باشند .
وی همچنین بر توسعه همکاری های مختلف در زمینه صنایع و تکنولوژی تاکید کرد.
رستم قاسمی ، وزیر راه و شهرسازی کشورمان هم با اشاره به اولویت سیاست راهبری کشورمان در توجه به همسایگان
گفت : فصل جدیدی از روابط دو کشور دوست و برادر ایران و جمهوری آذربایجان آغاز شده است و اطمینان داریم با اراده جدی که میان دو کشور وجود دارد شاهد تعمیق روابط دوجانبه بیش از پیش باشیم .
وی افزود : ایران تجارب خوبی در بازسازی کشورهای مختلف منطقه دارد و این همکاری ها به توسعه و امنیت پایدار منطقه کمک خواهد کرد .
وزیر راه و شهرسازی کشورمان با تاکید بر توسعه ارتباطات حمل و نقلی گفت : ایجاد کریدورهای ترانزیتی از مهمترین برنامه های ما و منطقه است که با همکاری دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان که می تواند گشایش های اقتصادی در منطقه را فراهم کند.

 

حجم ویدیو: 3.29M | مدت زمان ویدیو: 00:00:48
منبع : خبرگزاری صدا و سیما
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه