ارسال به دیگران پرینت

سهام عدالت | جاماندگان سهام عدالت | اخبار سهام عدالت

تخصیص سهام عدالت به جاماندگان اعلام شد + جزئیات

در راستای شناسایی جاماندگان سهام عدالت تکلیفی وجود داشت که باید انجام می‌شد

تخصیص سهام عدالت به جاماندگان اعلام شد + جزئیات

آخرین وضعیت تخصیص سهام عدالت به جاماندگان اعلام شد

قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی: 

در راستای شناسایی جاماندگان سهام عدالت تکلیفی وجود داشت که باید انجام می‌شد. در این راستا در فاز نخست مشمولان کمیته حمایت امداد و بهزیستی و همچنین ایثارگران شناسایی شدند و در ۲۲ خردادماه برای بررسی به هیات دولت ارسال شد. فرایند بررسی زمان برد و چندین مرتبه بین هیات دولت و معاونت حقوقی ریاست جمهوری رفت‌وبرگشت داشت، زیرا ایرداتی درمورد بعضی از ضوابط وجود داشت که هیات دولت آن را مرتفع و مصوب کرد اما هیات تطبیق مجلس دوباره ایرادی مطرح کرد که درحال بررسی هستند.

به طور کلی دو ایراد وجود داشت، نخست آنکه مرجع تصویب باید شورای عالی سیاست اصل ۴۴ باشد نه هیات وزیران. دوم آنکه سهام باید به صورت غیرمستقیم به مشمولان داده شود نه به صورت مستقیم. البته به هر دو ایراد پاسخ داده شد و معاونت حقوقی درحال پیگیری است، امیدوارم مورد قبول هیات تطبیق مجلس قرار بگیرد و اجازه دهند در پایان سال واگذاری را انجام دهیم.

 اطلاعاتی مهم برای جاماندگان سهام عدالت

رئیس سازمان خصوصی‌سازی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا در لایحه بودجه به ادامه فرایند شناسایی جاماندگان سهام عدالت اشاره نشده است، گفت: شناسایی افراد جدید پروسه سختی دارد زیرا باید این اطمینان ایجاد شود که افراد واقعا مشمول هستند یا خیر، البته مسئولیت این کار با وزارت رفاه است. این فرایند هنوز آغاز نشده است. از طرف دیگر منابعی برای این کار وجود ندارد؛ بنابراین فکر نمی کنم جامانده دیگری شناسایی شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • زهره ایمانی شیرازی ارسالی در

   یکی از جامانده سهام عدالت برادر من هست که هم بیکار است ،زن وفرزندی هم ندارد پدرش هم زن دیگری داشته وهیچ وقت اورا تامین نکرده است تا وقتی که مادرمان در قید حیات بودبه او می رسید حالا هم که مادر از دنیا رفته من وخواهر دیگرمان در حد امکان مایحتاج اورا فراهم می کنیم به نظر شما سهام عدالت به او تعلق می گیرد یانه افراد دیگری مانند خاوری مستحق دریافت سهام عدالت هستند

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی