ارسال به دیگران پرینت

بابا وانگا | پیش‌ بینی های بابا وانگا

پیش بینی عجیب بابا وانگا درست بود؟ | او عقیده داشت که امسال با کمبود آب مواجه میشویم

بابا وانگا نابینای بلغاری است که به نوستراداموس بالکان معروف است. او حمله 11 سپتامبر، مرگ پرنسس دایانا و فاجعه چرنوبیل در اوکراین را به درستی پیش‌بینی کرده بود. این پیشگو که 25 سال پیش فوت کرده هنوز هم طرفدارانی دارد که به سخنان او اعتقاد دارند.

نابینایی که پیش‌بینی‌هایش درست بود عقیده داشت که امسال با کمبود آب مواجه می‌شویم

بابا وانگا نابینای بلغاری است که به نوستراداموس بالکان معروف است. او حمله 11 سپتامبر، مرگ پرنسس دایانا و فاجعه چرنوبیل در اوکراین را به درستی پیش‌بینی کرده بود. این پیشگو که 25 سال پیش فوت کرده هنوز هم طرفدارانی دارد که به سخنان او اعتقاد دارند. 

بابا وانگا هشدار داد که تمام شهرها با کمبود آب مواجه می‌شوند و این مسئله پیامدهای سیاسی را به دنبال خواهد داشت و کشورها به دنبال راهی جایگزین برای حل مشکلاتشان خواهند بود.

پیشگویی بابا وانگا زمانی بیان شد که ساکنان کنت در بحبوحه گرما هشدار آب دریافت کردند. با نزدیک شدن دما به 50 درجه سانتی گراد در بعضی از بخش‌های اروپا، فعالات محیط زیست نیز هشدار مشابهی دادند و اعلام کردند که ممکن است در این قاره آتش‌سوزی‌های زیادی صورت گیرد.

بابا وانگا که در سال 1996 درگذشت مدعی شد که چندین کشور آسیایی و استرالیا با سیل‌های شدید و زلزله و سونامی ضربه سختی خواهند خورد. او قحطی در هند را نیز پیش‌بینی کرد.

قبل از مرگ او صدها نفر از نقاط دوردست ژاپن به روستای دورافتاده او در کوه‌های کوژوه بلغارستان می‌رفتند تا با این پیشگوی عجیب دیدار کنند. پس از جنگ جهانی دوم نیز رهبران مختلف اروپای شرقی و شوروی از بابا وانگا مشاوره می‌گرفتند و معتقد بودند که پیش‌بینی‌های او درست از آب درمی‌آید.

تغییرات اقلیمی که امروزه شاهد آن هستیم باعث شده که شرایط آب و هوایی در اقصی نقاط جهان تغییر کند و این تغییر به ضرر مردم دنیا خواهد بود. شاید اگر کمی دقیق‌تر نگاه کنیم می‌بینیم که نیازی به حرف‌های پیشگو نیست. اتفاقات اخیر و جاری شدن سیل و بروز آتش‌سوزی‌های مکرر خود گواه فاجعه‌ای است که در آینده گریبان بشر را خواهد گرفت. حفظ محیط زیست و پاسداری از آن برای نسل‌های آینده یکی از مهم‌ترین وظایف ما در حال حاضر است.

(استفاده از مطالب اختصاصی 55آنلاین بدون ذکر منبع ممنوع است.)

منبع: ۵۵ آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   اره حفظ محیط زیست برا نسل اینده..الان جنگل قایم کرمان درختا دارن خشک میشن..فقط درختانی که کنار جو اب هستن که ی موقع ای اب کنارشون هست..درختا که وسط هستن دارن خشک میشن...مردم کرمان جای تفریح گاهشونه برین نگاه کنین دارن درختا خشک میشن..من یبار رفته بودم اب تو جو بود.با پارچی که همراهم بود تند تند تا تونستم چندتا درخت اب دادم گفتم اخه اینها هم جون دارن زیر سایشون مینشینیم.حیف دارن خشک میشن...اگه این درختا نبودن..ایا شما برا تفریح میرفتین...الان اگه رسیدگی نشن .چند سال دیگه نیستن ..درسته درختای جون سختی هستن ولی اب نیاز دارن .

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه