ارسال به دیگران پرینت

ترفند ها | ازبین بردن لکه های عرق

چطور لکه عرق را از روی لباس پاک کنیم؟ | با این ترفند از شر لکه های مزاحم راحت شوید

لکه‌های عرق ظاهر بدی به لباس می‌دهند. معمولاً زیربغل لباس بر اثر تجمع عرق زرد و زشت می‌شود. شاید فکر کنید فقط لباس‌های سفید لکه عرق می‌گیرند، این لکه‌ها در لباس‌هایی از هر جنس و رنگ پیدا می‌شوند.

چطور لکه عرق را از روی لباس پاک کنیم؟

لکه‌های عرق ظاهر بدی به لباس می‌دهند. معمولاً زیربغل لباس بر اثر تجمع عرق زرد و زشت می‌شود. شاید فکر کنید فقط لباس‌های سفید لکه عرق می‌گیرند، این لکه‌ها در لباس‌هایی از هر جنس و رنگ پیدا می‌شوند.

درست‌تر این است که نگوییم لکه عرق چون این لکه ترکیبی از مواد آلی و معدنی است. اکثر اسپری‌ها یا محصولات ضدتعریق حاوی آلومینیوم هستند که باعث ایجاد لکه‌های عمیق و سفت روی پیراهن می‌شوند. به همین دلیل بهتر است از محصولاتی استفاده کنید که آلومینیوم ندارند.

لکه عرق به دو صورت تازه و قدیمی روی پیراهن می‌ماند و برای از بین بردن هرکدام روش مختلفی وجود دارد. دستورالعملی که ما می‌گوییم روی پارچه‌های قابل شست‌وشو با ماشین یا دست مثل پنبه، جین، کتان، نایلون، پلی‌استر و اسپندکس قابل اجراست. اگر پیراهن از ابریشم، ابریشم مصنوعی، تری‌استات یا پشم است باید به صورت خشک تمیز شود.

چطور لکه‌های عرق تازه را پاک کنیم؟

برای پاک کردن لکه‌های تازه از زیربغل باید قبل از شست‌وشو از لکه‌بر آنزیم‌دار استفاده کنید. می‌توانید لکه‌بر را روی سطح لباس بپاشید و بعد آن را در لباس‌شویی بشویید.

چگونه لکه‌های قدیمی عرق را از بین ببریم؟

برای از بین بردن لکه‌های قدیمی می‌بایست آن‌ها را از یک ساعت تا یک شبانه‌روز در محلول لکه‌بر قرار دهید. مواد لازم برای این کار عبارت‌ است از: سفیدکننده، مایع یا پودر لباس‌شویی، فرچه، لگن.

در لگن یا ظرف تمیزی پیراهن و محلول سفیدکننده را به مدت چند ساعت یا یک شب قرار دهید و پیراهن را به طور کامل در محلول غوطه‌ور کنید و بگذارید تا بماند. بعد از آن حدود یک قاشق غذاخوری مایع یا پودر لباس‌شویی به محلول اضافه کنید. دوباره پیراهن را در آب و محلول پاک‌کننده و پودر بگذارید و اجازه دهید لباس کاملا در مایع غوطه‌ور شود و حداقل یک شب خیس بخورد. بعد با فرچه محل لک را بشویید و سپس طبق معمول پیراهن را آب بکشید و خشک کنید. با این روش می‌توانید از شر لکه‌های عرق خلاص شوید.

(استفاده از مطالب اختصاصی 55آنلاین بدون ذکر منبع ممنوع است.)

منبع: ۵۵آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    مولفان

    دیدگاه

    توسعه