ارسال به دیگران پرینت

تبریک روسای جمهور «مالاوی» و «موریتانی» به «رئیسی»

روسای جمهور «مالاوی» و «موریتانی» در پیام‌های جداگانه‌ای، انتخاب سیدابراهیم رئیسی به عنوان رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران را تبریک گفتند.

 براساس اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران در موریتانی، «محمد ولد شیخ الغزوانی» رئیس‌جمهور اسلامی موریتانی، با ارسال پیامی خطاب به سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور منتخب کشورمان، از سوی خود، مردم و دولت موریتانی، انتخاب وی در انتخابات ریاست‌جمهوری اسلامی ایران را تبریک و تهنیت گفته و برای رئیس‌جمهور منتخب در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت کرد.

رئیس‌جمهور موریتانی در این پیام، عزم و علاقه این کشور در جهت تلاش مشترک با جمهوری اسلامی ایران به منظور تقویت روابط و همکاری‌های میان دو کشور برادر و در راستای منافع مشترک و تحقق چشم‌انداز ملت‌های منطقه اسلامی را مورد تأکید قرار داد.

همچنین براساس اعلام سفارت جمهوری مالاوی در قاهره، «لازاروس چاکورا» رئیس‌جمهور مالاوی نیز، با ارسال پیامی خطاب به سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور منتخب کشورمان، پیروزی وی در انتخابات ریاست‌جمهوری اسلامی ایران را تبریک و تهنیت گفته و برای رئیس‌جمهور منتخب در مسئولیت جدید موفقیت و برای مردم ایران پیشرفت و رونق روز افزون آرزو کرد.

رئیس‌جمهور مالاوی در این پیام بر همکاری با جمهوری اسلامی ایران در جهت ارتقاء صلح و امنیت جهانی تأکید و ابراز امیدواری کرده است که پیوندهای دوستی بین طرفین در جهت بهروزی مردم دو کشور ارتقاء یابد.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه