ارسال به دیگران پرینت

جزئیات جدیدترین تقسیمات کشوری جنوب بلوچستان

بخش زرآباد به شهرستان تبدیل می‌شود که مشتمل بر بخش مرکزی و سورو است، هم‌چنین روستای صیادی تیس به شهر تبدیل می‌شود. به‌جای بخش زرآباد، دهستان کهیر در حوزه شهرستان کنارک به بخش تبدیل می‌شود تا شهرستان کنارک مشتمل بر دو بخش کهیر و مرکزی شود. هم‌چنین در حوزه شهرستان چابهار دهستان پیرسهراب تبدیل به بخش خواهد شد تا بخش‌های این شهرستان به سه بخش شامل پیرسهراب، پلان و مرکزی ارتقا یابد.

نماینده مردم جنوب بلوچستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در تقسیمات جدید کشوری یک شهرستان، دو بخش و یک شهر جدید به جنوب بلوچستان اضافه خواهد شد.

معین‌الدین سعیدی اظهار داشت: بخش زرآباد به شهرستان تبدیل می‌شود که مشتمل بر بخش مرکزی و سورو است، هم‌چنین روستای صیادی تیس به شهر تبدیل می‌شود.

وی افزود: به‌جای بخش زرآباد، دهستان کهیر در حوزه شهرستان کنارک به بخش تبدیل می‌شود تا شهرستان کنارک مشتمل بر دو بخش کهیر و مرکزی شود. هم‌چنین در حوزه شهرستان چابهار دهستان پیرسهراب تبدیل به بخش خواهد شد تا بخش‌های این شهرستان به سه بخش شامل پیرسهراب، پلان و مرکزی ارتقا یابد.

سعیدی تصریح کرد: روستا و بندر راهبردی بریس هم به شهر تبدیل می‌شود. شاخص‌های توسعه‌ای جنوب بلوچستان فاصله معناداری با متوسط کشوری دارد که امیدواریم با تقسیمات کشوری و ارتقا به شهرها و دهستان‌ها بخشی از محرومیت‌ها که به‌دلیل فاصله‌های زیاد و طولانی با مراکز خدماتی به‌وجود آمده است جبران شود.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه