ارسال به دیگران پرینت

در صورت عادی سازی روابط با اسراییل حسن همجواری با ایران معنایی ندارد

یک کارشناس مسائل منطقه گفت: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی کشاندن اعراب به گرداب سقوط در پنجه های صهیونیست ها است.

حسین کنعانی مقدم درباره توافق امارات و اسرائیل و تبعات این اتفاق در تحولات منطقه اظهار کرد: این مساله بخشی از یک پروسه صلح و سازش است که از کمپ دیوید آغاز شد و در مراحل مختلف نیز مانند شرم الشیخ و اسلو عملا کشورهای عربی بعد از سیاست های آمریکا و فشارهای رژیم صهیونیستی مذاکرات و همکاری های مخفیانه ای برقرار کردند.

وی تصریح کرد: بنابراین اکنون در مرحله عادی سازی هستند که به عنوان بخشی است که در نهایت به صلح و سازش و کشاندن اعراب به گرداب سقوط در پنجه های رژیم صهیونیستی منجر می شود.

این کارشناس مسائل فلسطین همچنین بیان کرد: به نظر می رسد همه کشورهای عربی متاسفانه مدت هاست که چنین ارتباطی را داشتند اما از ترس ملت ها و مقاومت آن را آشکار نمی کردند اما بعد از اقدامی که سلطان قابوس با دعوت از نتانیاهو انجام داد به سمت آشکار سازی رفته اند.

کنعانی مقدم خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده حکومت هایی که دست سازش به رژیم صهیونیستی داده اند توسط مردم شان از بین رفته اند و احتمالا شاهد گام دوم بیداری اسلامی در جزیرة العرب باشیم.

وی در پایان با اشاره به تاثیر این ارتباطات با رژیم صهیونیستی بر تحولات منطقه اظهار کرد: اگر بنا باشد کشورهای جنوبی خلیج فارس پایگاه رژیم صهیونیستی باشد حسن همجواری با ایران معنایی ندارد و هر گونه اقدام خصمانه عمد و یا غیر عمد با پاسخ ایران مواجه خواهد شد.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه