ارسال به دیگران پرینت

کره جنوبی|ایران از قدرتش در تنگه هرمز و خلیج فارس برای برخورد با کره جنوبی استفاده کند

سفیر پیشین ایران در کره جنوبی پیشنهاد کرد که ایران از قدرت خود در تنگه هرمز و خلیج فارس جهت برخورد با کره جنوبی و مجبور کردن این کشور جهت آزاد کردن پول های بلوکه شده ایران در سئول استفاده کند.

فریدون انتظاریبا بیان اینکه در ارتباط با اقدام کره جنوبی در عدم پرداخت طلب ایران ، وزارت خارجه ودولت نباید در این زمینه مماشات کنند و باید با قدرت  عمل کنند ، افزود: اخیرا راه حل هایی از سوی برخی از افراد در این ارتباط مطرح شده مثلا اینکه ورود کالاهای کره جنوبی به کشور را محدود کنیم  و این کالاها را به نوعی تحریم کنیم ، در حالیکه این تصمیم موثر نیست و این کالاها اگر از مسیر قانونی نتوانند بیایند به وسیله قاچاق‌چیان وارد بازار می شوند و این تصمیم باعث افزایش میزان قاچاق در کشور می‌شود.

پیشنهاد تحریم کالاهای کره‌ای و یا فیلم‌ها و سریال های این کشور ، بچه‌گانه و نادرست است 

وی همچنین با بیان اینکه برخی از افراد نیز پیشنهاد دادند که  فیلم‌ها و یا سریال‌های  کره ای در تلویزیون پخش نشود و در این ارتباط محدودیت‌هایی ایجاد شود، گفت: این راهکار نیز به مانند راهکار فوق راهکاری بچه‌گانه و نادرست است که نمی تواند منجر به نتیجه‌ای شود.

این دیپلمات پیشین کشورمان با تاکید بر اینکه در این ارتباط باید با قدرت برخورد کرد ، اظهار کرد : ما باید برای کره این موضوع را تبیین کنیم که رابطه اروپا و واشنگتن ربطی به رابطه تهران - سئول ندارد و آنها باید تحت هر شرایطی طلب ایران را پرداخت کنند.

وزارت خارجه و دولت دست از مماشات با کره جنوبی بردارند 

وی با اعتقاد بر اینکه تاکنون وزارت خارجه و دولت در مورد کره جنوبی مماشات کرده‌اند در حالیکه باید با قدرت بیشتری در این زمینه عمل کنند و سفیر کره را نیز احضار کنند گفت: پولی که در کره بلوکه شده است پول مردم ایران است، پولی که اکنون مردم و کشور به شدت به آن نیاز دارند. بنابراین ما در این زمینه می توانیم از دیپلماسی عمومی قوی و کنترل شده‌ای استفاده کنیم تا این موضوع به مطالبه عمومی تبدیل شوند و کره‌ای‌ها مجبور شوند به اجرای این مطالبه تن بدهند.

انتظاری با بیان اینکه حتی در این چارچوب وزیر امور خارجه یا وزیر صمت و یا اقتصاد و دارایی می توانند به کره سفر کرده و این موضوع را پیگیری کند، گفت: به نظر می رسد در مذاکره مستقیم و رو در رو در این سطح بهتر بتوانیم به نتیجه برسیم.

وی با بیان اینکه کره‌ای ها از یک طرف به ما لبخند می‌زنند و از طرف دیگر پول های ملت ایران را پرداخت نمی کنند ، تاکید کرد : به نظرم نه تنها با کره، حتی با دیگر کشورهایی که پول های ایران را بلوکه کرده اند ولی ادعای تعامل با ایران را دارند باید با قدرت برخورد شود.

دادستان کل کشور به عنوان مدعی العموم شکایتی را علیه کره جنوبی تنظیم کند

این دیپلمات پیشین کشورمان با بیان اینکه دادستان کل کشور باید به عنوان مدعی العموم شکایتی را علیه کره جنوبی تنظیم کند و قوه قضائیه در این عرصه به کمک وزارت خارجه و دیگر دستگاه های مسئول بیاید گفت: ما می توانیم این موضوع را از طریق دیپلماسی بین المللی از جمله طرح شکایت در سازمان ها و مجامع بین المللی نیز  به پیش ببریم.

انتظاری با اعتقاد بر اینکه کره جنوبی در واقع یک ایالت آمریکاست، گفت: ما باید به آنها بگوییم که ما می فهمیم که چقدر آمریکا در کره نفوذ دارد و شما از آن حساب می برید ولی ارتباط شما با واشنگتن ربطی به ما ندارد.

ایران می تواند از قدرت خود در تنگه هرمز و خلیج فارس جهت برخورد با کره جنوبی استفاده کند 

انتظاری در پایان گفت:  در صورتی که راهکارهای مورد اشاره نتیجه نداد ،ایران می تواند از قدرت خود در تنگه هرمز و خلیج فارس نیز جهت برخورد با کره جنوبی و مجبور کردن این کشور به پرداخت مطالبات مردم ایران استفاده کند.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • سلیمان ارسالی در

  چه بدبختیهایی گریبانگیر این ملت ما شده که در همه جور دنیا منزوی شده ایم

 • ایران ارسالی در

  توقیف یک کشتی غول پیکر پر از بار در تنگه ی هرمز حساب دست موشهای کور خواهد داد و پولهای ایران را آزاد خواهند کرد .

  اما این رفتارهای سواستفاده گرایانه ی کره ای ها باید فهم و شعور مدیران سیاسی و اقتصادی را بالا ببرد .

 • هموطن ارسالی در

  حتما این کار رو انجام بدهید

 • ناشناس ارسالی در

  طوری نوشته پول مردم ایران..
  انگار فردا این دلارها وارد کشور شود بین مردم جنوب شهر تهران تقسیم می کنند
  این پولها آنجا بماند جایش امن تر است وارد ایران شود در طرفه العینی توسط آقایان چنان هاپولی می شود ..انگار از ابتدا نبوده

 • ناشناس ارسالی در

  دوتا از این کشتیاش تو خلیج فارس مصادره کنید تمام شد

 • Korosh ارسالی در

  بهترین گزینه توقیف کشتی ها تجاری و نفتکشها به مقصد کره هست و تا زمانی که با ایران تسویه حساب نکردن به هیچ عنوان اجازه عبور هیچ کشتی ایی از تنگه هرمز به مقصد کره رو ندن .تا کی تو سری خوردن.حالا وقتشه یکمی بخودتون بیاین و کارها و حرفهایی که میزنین عملی کنین

 • arash رضایی ارسالی در

  باید قدرت ایران را تمام جهان ببینن تنگه هرمز یکی از بهترین گزینه ها هست نه تنها برای کره حتی همه کشورها

 • حاجی ارسالی در

  من پولمو میخوام زود باشید

 • Ali ارسالی در

  یا مرگ یا زندگی بهتر از خواری است باید تنگه رو بست همه کشورها بدونند دنیا دسته کی است

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه