ارسال به دیگران پرینت

چیز کیک صورتی | طرز تهیه چیز کیک صورتی

این رویایی ترین چیزکیکی هست که دیدی! | طرز تهیه چیز کیک صورتی +ویدئو

چیزکیک صورتی نوعی چیزکیک است که با افزودن پودر توت فرنگی یا پوره توت فرنگی به لایه پنیر خامه ای، رنگ صورتی به آن داده می شود. این یک دسر خوشمزه و زیبا است که برای هر موقعیتی مناسب است.

این رویایی ترین چیزکیکی هست که دیدی! | طرز تهیه چیز کیک صورتی +ویدئو

طرز تهیه چیز کیک صورتی

 

چیز کیک صورتی نوعی چیزکیک است که با افزودن پودر توت فرنگی یا پوره توت فرنگی به لایه پنیر خامه ای، رنگ صورتی به آن داده می شود. این یک دسر خوشمزه و زیبا است که برای هر موقعیتی مناسب است.

مواد لازم:

برای کراست:

* 250 گرم بیسکوییت اورئو صورتی

* 75 گرم کره ذوب شده

برای قسمت خامه ای:

لایه سفید:

* 250 گرم خامه صبحانه

* 250 گرم پنیر خامه ای

* 7 قاشق غذاخوری پودر قند

* 1 قاشق چای خوری عصاره وانیل

لایه صورتی:

* 250 گرم خامه صبحانه

* 250 گرم پنیر خامه ای

* 7 قاشق غذاخوری پودر قند

* 1 قاشق چای خوری عصاره وانیل

* 1 قاشق غذاخوری پودر توت فرنگی

طرز تهیه:

1. کراست: بیسکوییت اورئو را پودر کنید و با کره ذوب شده مخلوط کنید. مخلوط را داخل قالب 20x20x7 سانتی متری که با ورق نسوز پوشیده شده است، بریزید و فشرده کنید. قالب را به مدت 10 تا 15 دقیقه در فریزر قرار دهید.

2. لایه سفید: خامه صبحانه، پنیر خامه ای، پودر قند و عصاره وانیل را با هم مخلوط کنید تا یکدست شوند. مخلوط را روی کراست بریزید و سطح آن را صاف کنید. قالب را به مدت 2 تا 3 ساعت در یخچال قرار دهید.

3. لایه صورتی: خامه صبحانه، پنیر خامه ای، پودر قند، عصاره وانیل و پودر توت فرنگی را با هم مخلوط کنید تا یکدست شوند. مخلوط را داخل قیف پلاستیکی بریزید و به آرامی روی لایه سفید بریزید. سطح آن را صاف کنید و قالب را به مدت 4 تا 5 ساعت در یخچال قرار دهید.

4. قبل از سرو، می توانید روی چیزکیک را با پودر توت فرنگی یا پودر بیسکوییت اورئو صورتی تزئین کنید.

نکات:

* برای طعم و رنگ قوی تر، می توانید از پودر توت فرنگی ارگانیک استفاده کنید.

* برای برش آسان چیزکیک، قبل از برش، چاقو را در آب گرم خیس کنید.

* چیزکیک را می توان تا 3 روز در یخچال نگهداری کرد.

انواع مختلفی از چیزکیک وجود دارد، اما برخی از محبوب ترین ها عبارتند از:

چیزکیک نیویورکی: این چیزکیک کلاسیک با پایه بیسکویت گراهام و یک لایه غنی و خامه ای درست می شود. پنیر خامه ای. معمولاً بدون تزئین سرو می شود، اما گاهی اوقات با میوه های تازه یا سس شکلات سرو می شود.

چیزکیک نیویورکی:چیزکیک یخچالی: این چیزکیک بدون پخت درست می شود. و به سادگی با مخلوط کردن پنیر خامه ای، شکر، خامه زده شده و طعم دهنده ها و سپس ریختن مخلوط در پوسته بیسکویت گراهام درست می شود. چیزکیک یخچالی معمولاً سفت تر و متراکم تر از چیزکیک پخته شده است و اغلب با میوه های تازه یا سس سرو می شود.

چیزکیک یخچالی:چیزکیک پخته شده: این چیزکیک در فر پخته می شود و معمولاً دارای پایه بیسکویت گراهام و یک لایه پرکننده پنیر خامه ای است. چیزکیک پخته شده معمولاً صاف تر و خامه ای تر از چیزکیک یخچالی است و اغلب با میوه های تازه یا سس سرو می شود.

 چیزکیک پخته شده:چیزکیک بدون پخت: این چیزکیک بدون پخت درست می شود. پخت و معمولاً با مخلوط کردن پنیر خامه ای، شکر، خامه زده شده و طعم دهنده ها و سپس ریختن مخلوط در پوسته بیسکویت گراهام درست می شود. چیزکیک بدون پخت معمولاً سفت تر و متراکم تر از چیزکیک پخته شده است و اغلب با میوه های تازه یا سس سرو می شود.

چیزکیک بدون پخت:چیزکیک طعم دار: چیزکیک را می توان با انواع مختلف طعم ها درست کرد، مانند شکلات، توت فرنگی، لیمو و بادام زمینی کره ای. چیزکیک های طعم دار معمولاً با پایه بیسکویت گراهام و یک لایه پرکننده پنیر خامه ای درست می شوند که با طعم دهنده مورد نظر طعم دار می شوند. چیزکیک های طعم دار اغلب با میوه های تازه یا سس سرو می شوند.

نوش جان!

به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه