ارسال به دیگران پرینت

اختصاصی ۵۵ آنلاین؛

چطور از مقایسه خود با مدل‌ها و مانکن‌ها دست برداریم؟

زیبا شدن یا میل به زیبایی در طبیعت انسان وجود دارد، اما نباید تصورمان از زیبایی باعث شود که خدشه‌ای در سلامت روانی یا جسمی ما به وجود آید. زیبایی فقط یک الگوی خاص ندارد و باید بدانیم که زیبایی طیف‌های مختلفی دارد.

چطور از مقایسه خود با مدل‌ها و مانکن‌ها دست برداریم؟

 امروزه در سراسر جهان به ظاهر انسان‌ها بیش از گذشته اهمیت می‌دهند و همین باعث شده که استانداردهای غیرواقعی در رسانه‌ها به وجود آید. ممکن است این استانداردها بر نگاه ما به خودمان تأثیر بگذارد و متأسفانه رسانه‌ها این طرز فکر را تشدید می‌کنند. مثلاً عکس فردی را در اینستاگرام می‌بینید و با خود می‌گویید که چرا من نمی‌توانم مثل او باشم؟ این فکر باعث می‌شود زیبایی خود را زیر سؤال ببرید و در نتیجه سلامت روانتان را به خطر بیندازید. 

زیبا شدن یا میل به زیبایی در طبیعت انسان وجود دارد، اما نباید تصورمان از زیبایی باعث شود که خدشه‌ای در سلامت روانی یا جسمی ما به وجود آید. زیبایی فقط یک الگوی خاص ندارد و باید بدانیم که زیبایی طیف‌های مختلفی دارد. 

سعی کنید بفهمید که راهی برای زیبا شدن وجود ندارد و از مقایسه خود با مدل‌ها و مانکن‌ها دست بردارید

وقتی کسی از ما تعریف می‌کند می‌گوییم: «چشمات قشنگ می‌بینه!» پس زیبایی باید در نگاه انسان باشد. ممکن است کسی از نظر بقیه مردم زیبا باشد ولی شما او را زیبا نبینید یا برعکس. این مسئله نشان می‌دهد که نباید به کلیشه‌های زیبایی توجه کرد چون ممکن است هرکس نظر متفاوتی درباره زیبایی داشته باشد. 

کسی که درباره بدن و ظاهر خود دید مثبتی دارد می‌داند که احساس ارزشمندی او به ظاهرش بستگی ندارد. در واقع، زیبایی یک تصویر واحد برای همه نیست. ممکن است کسی به دل شما بنشیند که دیگران او را زیبا نبینند یا فردی از نظر شما نازیبا باشد و بقیه بگویند که زیبا است. پس شما در نظر افرادی زیبا هستید و در نظر بعضی افراد هم زیبا نیستید. این امر کاملاً طبیعی است. 

از منظر دیگری به زیبایی نگاه کنید و از مقایسه خود با مدل‌ها و مانکن‌ها دست برداریم

شما زنده‌اید و زندگی می‌کنید. با چشمانتان چیزهای زیادی را دیده‌اید و مغزتان پر از خاطرات مختلف است. بدنی دارید که شما را تا این سن کشانده و همراهی کرده. همین‌ها زیباست. اینکه قلبی دارید که خون را به رگ‌هایتان پمپاژ می‌کند زیباست. فکرش را بکنید! 

پس سعی کنید دیدتان را به زیبایی عوض کنید. خودتان را با دیگران مقایسه نکنید چون ممکن است ضربه بخورید. مقایسه خود با دیگران بر سلامت روان ما تأثیر می‌گذارد. قرار گرفتن مداوم در معرض عکس مدل‌ها و مانکن‌ها باعث می‌شود که دچار نارضایتی، افسردگی، اضطراب، شرم از بدن و اختلال خوردن شوید.  

هیچ‌کس کامل نیست و تلاش بیش از حد برای رسیدن به استانداردهای زیبایی واقعاً تخریب‌کننده است. خصلت‌ها و ویژگی‌های ما، کک و مک‌های صورتمان، چروک‌های زیر چشم و کنار چشممان و خنده‌های بلند از ته دلمان، همه زیبا هستند. باید شیوه تفکر خود را عوض کنید و از مقایسه خود با دیگران دست بردارید. قبول کنید که با تمام نقص‌هایتان زیبا هستید. 

منبع : ۵۵آنلاین
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه