ارسال به دیگران پرینت

چطور دو برادر اهل آفریقای جنوبی ۴ میلیارد دلار دزدی کردند؟

بزرگترین کلاهبرداری تاریخ ارز دیجیتال +جزئیات

دو برادر اهل آفریقای جنوبی که صاحب یک پلتفرم سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال بودند، به همراه 69 هزار بیت‌کوین (که ارزشی حدود 3.6 میلیارد دلار دارد) ناپدید شده‌اند. این بزرگترین کلاهبرداری تاریخ بازار رمزارزها به لحاظ ارزش دلاری است.

دو برادر اهل آفریقای جنوبی که صاحب یک پلتفرم سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال بودند، به همراه 69 هزار بیت‌کوین (که ارزشی حدود 3.6 میلیارد دلار دارد) ناپدید شده‌اند. این بزرگترین کلاهبرداری تاریخ بازار رمزارزها به لحاظ ارزش دلاری است.

بزرگترین کلاهبرداری تاریخ ارز دیجیتال چطور انجام شد؟

اواسط ماه آوریل، به سرمایه‌گذاران آفری‌کریپت (AfriCrypt) ایمیلی ارسال شد که ادعا می‌کرد به دلیل هک شدنی که به حساب‌ و کیف‌پول مشتریان آسیب زده است، سیستم از کار افتاده و در حال مسدود کردن همه حساب‌هاست. گفته می‌شود از سرمایه‌گذاران خواسته شده بود که این هک را به پلیس گزارش ندهند تا روند بهبودی کند نشود.

اندکی پس از این اتفاق، بنیانگذاران آفری‌کریپت که «امیر کجی» 20 و «رئیس کجی» 17 ساله بودند، سرمایه‌های جمع شده سرمایه‌گذاران را از یک حساب در بانک ملی (FNB) مستقر در ژوهانسبورگ خارج کرده و به سمت انگلستان ناپدید شده‌اند.

کارکنان آفری‌کریپت هم هفت روز قبل از هک ادعایی، دسترسی به بک اند سایت (بخش برنامه‌نویسی سمت وب) را از دست داده بودند.

چرا ردی از آن‌ها باقی نیست؟

یک شرکت حقوقی در کیپ تاون که توسط سرمایه‌گذاران استخدام شده است می‌گوید که آن‌ها نمی‌توانند این برادران را پیدا کنند و موضوع را به «هاوکس» گروهی ویژه و زبده در نیروی پلیس ملی گزارش داده‌اند.

این شرکت به بلومبرگ گفت که آن‌ها از یک سری سرویس تامبلر (Tumbler) و میکسر (Mixer) که باعث می‌شوند ارز دیجیتال عملا غیرقابل ردیابی باشد استفاده کرده‌اند. وکلا همچنین گفتند که آن‌ها به صرافی‌های ارز دیجیتال جهانی در مورد این سرقت هشدار داده‌اند تا بتوانند از هر تلاشی برای تبدیل این بیت‌کوین‌ها جلوگیری کنند.

امیر و رئیس کجی، دو برادری که حدود 4 میلیارد دلار با بیت‌کوین کلاهبرداری کردند

به دنبال صعود قابل توجه قیمت بیت‌کوین در یک سال گذشته، ناپدید شدن این 69 هزار کوین (که اگر اوج قیمت ماه آوریل را در نظر بگیریم بیش از 4 میلیارد دلار ارزش دارد) نشان دهنده بزرگترین دزدی در رمزارزها بر مبنای ارزش دلاری است. این حادثه می‌تواند نهادهای نظارتی را برای تشدید مقررات در بازار کریپتو تحریک کند. حدود دو ماه پیش هم خبر کلاهبرداری دو صرافی ارز دیجیتال در ترکیه و همچنین دستگیری سینا استوی، مدیرعامل صرافی کریپتولند نگرانی‌ها در این زمینه را بیشتر کرد.

 

منبع: بورسان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه