ارسال به دیگران پرینت

بایدن و سانچز برای انتقال برخی از افغان‌ها توافق کردند

جو بایدن و پدرو سانچز توافق کردند که از دو پایگاه نظامی در اسپانیا برای اسکان برخی افغان های خارج شده از این کشور استفاده کنند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا توافق کردند که از ۲ پایگاه نظامی در جنوب اسپانیا برای انتقال شهروندان افغانستانی که با واشنگتن همکاری کرده‌اند، استفاده کنند.

در حالی آمریکا مدعی خروج افغان هایی از کابل است که در طول ۲ دهه اشغالگری نیروهای خارجی به سرکردگی تروریست های آمریکایی با واشنگتن همکاری داشته اند که سفارت آمریکا در این کشور دیروز شنبه از شهروندان خود هم خواسته بود تا به سمت فرودگاه کابل نروند.

در توصیه‌نامه سفارت آمریکا در افغانستان در این خصوص آمده بود: به دلیل تهدیدات امنیتی احتمالی خارج از دروازه های فرودگاه کابل به شهروندان آمریکایی توصیه می کنیم از سفر به این فرودگاه و گیت های آن در حال حاضر خودداری کنند؛ مگر اینکه دستورالعمل‌ هایی را از سوی نمایندگان دولت آمریکا برای انجام چنین کاری دریافت کرده باشند.

گفتنی است که با خروج اشرف غنی از افغانستان، ۱۵ آگوست (یکشنبه هفته گذشته)، نیروهای طالبان وارد شهر کابل پایتخت افغانستان شده و قدرت را در این کشور به دست گرفتند.

پس از این رویداد، تعداد زیادی از مردم این کشور در تلاش برای خروج از افغانستان به فرودگاه بین المللی حامد کرزی هجوم آوردند. آخرین خبرها نیز در این باره حکایت از کشته شدن ۲۰ نفر در این فرودگاه دارد.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه