ارسال به دیگران پرینت

برق | در استان مرکزی 6000 دستگاه ماینر توقیف شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: در استان در زمینه استخراج رمز ارزها مجوز رسمی صادر نشده و حدود 6 هزار دستگاه ماینر توقیف شده است به طوری که افرادی با استفاده از محفظه‌های روغن برای فعال کردن ماینرها اقدام می‌کردند که آلودگی صوتی را کاهش اما کشف دستگاه سخت بود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: ۶ هزار دستگاه ماینر در استان مرکزی توقیف شده است.

 

محمد اله‌داد عصر امروز در جلسه شورای اداری استان مرکزی با اشاره به میزان مصرف برق در استان مرکزی اظهار داشت: در روزهای اخیر شاهد افزایش مصرف برق در کشور بودیم به طوری که در روز گذشته برای 450 مگاوات ساعت معادل 90 درصد مشترکان استان مجبور به اعمال خاموشی شدیم.

مدیرعامل توزیع برق استان مرکزی افزود: این روند خاموشی ادامه دارد و با وجود اینکه خاموشی‌ها از 10 روز گذشته در کشور آغاز شده در استان مرکزی خاموشی‌ از روز گذشته انجام شد به طوری که روز گذشته نیروگاه شهید مفتح همدان به دلیل کمبود سوخت مورد نیاز از مدار خارج شد به همین سبب فرصت برای اطلاع‌رسانی نبود.

وی با اشاره به اینکه امسال نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش مصرف برق داشتیم، گفت: هر کیلووات ساعت برق 900 گرم آلودگی وارد فضا می‌کند و سوخت گاز هم آلودگی دارد اما کمتر از این میزان بنابراین اگر با کمبود گاز مواجه شویم باید سوخت مایع جایگزین کنیم که تامین آن نیز مشکل است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی بیان کرد: با تعطیلی ادارات حدود 40 درصد کاهش پیک مصرف را داشتیم اما به سبب عدم تامین سوخت نیروگاه‌ها در تامین برق مشکلاتی ایجاد شده بنابراین پیشنهاد می‌شود که صنایع استان در این زمینه همکاری داشته باشند و یک روز در هفته را تعطیل کنند تا بتوان برق مورد نیاز را تامین کرد.

اله‌داد تصریح کرد: در استان در زمینه استخراج رمز ارزها مجوز رسمی صادر نشده و حدود 6 هزار دستگاه ماینر توقیف شده است به طوری که افرادی با استفاده از محفظه‌های روغن برای فعال کردن ماینرها اقدام می‌کردند که آلودگی صوتی را کاهش اما کشف دستگاه سخت بود.

وی بیان کرد: در تابستان امسال 101 میلیارد ریال پاداش و بخشودگی مصرف داده شد و با شرکت گاز در اکیپ‌هایی مشترک مصرف انرژی برق و گاز ادارات بررسی می‌شود و با توجه به اینکه اجازه قطع مصرف مشترکان بدمصرف داده شده در این صورت انجام می‌شود که امیدواریم مردم و ادارات همکاری داشته باشند.

00 درصد خانوارهای شهری در استان مرکزی تحت پوشش گاز هستند

"محمدرضا سمیعی" مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به مصرف گاز در استان اظهار داشت: گاز طبیعی یکی از انواع سوخت فسیلی است که در کشور منابع عظیم آن یافت می‌شود به همین سبب سوخت‌های فسیلی ارزان‌تر و قابل دسترس هستند و ارزش حرارتی هر مترمکعب گاز طبیعی معادل یک لیتر نفت سفید است که میزان آلایندگی آن برای محیط زیست بسیار کمتر است.

وی افزود: آلودگی گاز 23 درصد کمتر از نفت و 43 درصد کمتر از زغال سنگ است به همین سبب گازرسانی در شهرها و روستاها پس از انقلاب در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی ادامه داد: در استان 100 درصد خانوارهای شهری و 98 درصد خانوارهای روستایی تحت پوشش شبکه گاز هستند و حدود 100 درصد جمعیت در سطح استان تحت پوشش گاز هستند که در این زمینه در کشور پیشرو هستیم.

سمیعی تصریح کرد: در کشور ما سرانه مصرف انرژی بسیار بالاست به طوری که 4 برابر متوسط جهانی در کشور گاز مصرف می‌شود که برابر با یک کشور با جمعیت 750 میلیون نفری است بنابراین در زمینه رعایت الگوی مصرف باید همت کنیم و هر میزان که در بخش خانگی در زمینه گاز صرفه‌جویی کنیم می‌توان آن میزان را به صنایع اختصاص دهیم.

وی بیان کرد: روزانه 810 میلیون مترمکعب گاز در کشور مصرف می‌شود که حدود 502 میلیون متر مکعب یعنی 60 درصد آن در بخش خانگی مصرف می‌شود و حدود 580 هزار مشترک در استان داریم که از این تعداد 100 درصد صنایع و شهرک‌ها تحت پوشش هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی خاطرنشان کرد: سهم گاز از سبد انرژی ایرانیان تقریبا 75 درصد و برق 19 درصد و بقیه سوخت مایع بیشتر در زمینه حمل و نقل است، سرانه مصرف گاز در کشور 70 درصد و در دنیا 26 درصد بوده بنابراین مصرف گاز در کشور مورد توجه قرار گرفته است.

سمیعی بیان کرد: با فرارسیدن فصل سرما و افزایش مصرف گاز در بخش خانگی اولویت شرکت گاز تامین گاز مورد نیاز بخش خانگی است که با افزایش مصرف گاز خانگی ناچار به اعمال محدودیت گاز در بخشی از صنایع هستیم که در روزهای اخیر شاهد این موضوع بودیم.

وی تصریح کرد: با صرفه‌جویی در مصرف گاز کاهش 6 درصدی انجام می‌شود که با توجه به اینکه دمای رفاه 18 تا 22 درجه تعریف شده اما متوسط دمای محیط اداری و خانگی 26 درجه سانتی‌گراد است که با کاهش 4 درجه سانتی‌گراد حدود 25 تا 30 درصد در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌شود و می‌توان آن را به صنایع اختصاص داد.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی افزود: سیستم گرمایش ادارات باید در ساعات غیراداری و تعطیل خاموش نگه داشته شوند و برنامه پایش مصرف گاز ادارات با حضور در دستگاه‌ها در ساعات خارج از ساعت اداری بررسی می‌شوند که تاکنون 5 هزار و 700 مورد بازدید از ادارات انجام شده که یک هزار و 411 مورد اخطار صادر و در 34 مورد قطع گاز انجام شده است.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه