ارسال به دیگران پرینت

لبخند عربستان و اسرئیل بعد از طرح مجلس انقلابی

واقعا خروج ما پروتکل الحاقی و برجام، باعث لغو تحریم‌ها می‌شود؟ مثلا اروپایی‌ها می‌گویند، خوب ایران هم که از برجام بیرون آمد، حالا چه کنیم؟ بیایید تحریم‌ها را لغو کنیم!

عصرایران؛ مصطفی داننده- مجلس یازدهم بدون شک عجیب‌ترین پارلمان تاریخ جمهوری اسلامی است. طرحی برای خروج ایران از پروتکل الحاقی که می‌تواند به خروج کشورمان به برجام هم ختم شود، تصویب می‌کنند و  آن را  «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» صدا می‌کنند.

واقعا خروج ما پروتکل الحاقی و برجام، باعث لغو تحریم‌ها می‌شود؟ مثلا اروپایی‌ها می‌گویند، خوب ایران هم که از برجام بیرون آمد، حالا چه کنیم؟ بیایید تحریم‌ها را لغو کنیم!

بایدن رییس جمهور تازه آمریکا هم دست‌ها را بالا می‌برد و می‌گوید، حق با مجلس ایران است و بعد قانون رفع تحریم‌های ایران را امضا می‌کند.

کاش اینگونه بود. کاش با مصوبه مجلس همه تحریم‌ها لغو می‌شد اما اینگونه نیست. طرح پارلمان یازدهم، لبخند را به لبان عربستان و اسرائیل آورد. آنها به شدت نگران بازگشت آمریکا به برجام بودند و حالا بدون هیچ زحمتی به خواسته‌ی خود که همان انزوای ایران نزدیک می‌شوند.

بله، اروپایی بعد از خروج آمریکا از برجام قدمی برای ایران برنداشتند اما فراموش نکنیم که اقدامی هم علیه کشور انجام ندادند. جهان در چهار سال گذشته آمریکا را ناقض معاهدات بین‌المللی می‌دانست و در هر محکمه‌ای علیه آمریکا رای می‌داد و می‌گفت که ایران پای حرف خود ایستاده است.

نمایندگان به ظاهر انقلابی مجلس یازدهم با این تصمیم خود دوباره جهان را علیه ایران می‌شورانند و پنجره تازه‌ای از سختی‌ها را به روی مردم می‌گشایند.

همین الان ببیند که با یک تصمیم این حضرات، دلاری که سیر کاهی گرفته بود دوباره صعودی شد. لبخند مردم از رفتن ترامپ به روی صورت آنها ماسید.

جالب است نماینده‌ای می‌گوید:« همه مردم از تصویب عدم اجرای پروتکل الحاقی خوشحال هستند!» واقعا مردم از اینکه تحریم‌ها تشدید شود و قیمت‌ها دوباره سر به آسمان بساید، خوشحال هستند؟ بعد این نمایندگان که با کمترین رای از طرف مردم راهی مجلس شده‌اند، چگونه از طرف همه مردم حرف می‌زنند؟

کاش انتخابات ریاست جمهوری همین آخر سال 99 بود. اصول‌گرایان پارلمان از بازگشت آمریکا به برجام می‌ترسند. می‌ترسند این بازگشت باعث شد دوباره کسی که طرفدار گفتمان با جهان است پیروز کارزار انتخابات ریاست جمهوری شود. به خاطر همین کمر به همت بسته‌اند تا هر طور شده راه پیروزی رقیب را ببندند.

آن زمان که یکی از خودشان پیروز انتخابات شد، مذاکره هم خوب خواهد بود حتی با دولت بایدن که آقایان آن را خطرناک ترامپ برای ایران می‌دانند.

بیایید حرف‌های ترقی عضو حزب موتلفه و فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی را با هم مرور کنیم.

ترقی:« اگر مذاکره کنندگان اصولگرا باشند، مذاکره اشکالی ندارد.» عباسی:« در آینده مذاکرات جدیدی خواهیم داشت، تیم مذاکره کننده ما با عزت برود مذاکره کند نه با ذلت.»

این حرف‌‌ها نشان می‌دهد که درد مردم نیستند و بازی، بازی قدرت است. در این میان تنها مردمی خواهند شکست که دیگر تاب مقاومت در برابر فشار اقتصادی را ندارند.

 

 
 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • حسین ارسالی در

  بله دیگر حنای شما اصلاح طلب های فاسد و وطن فروش برای مردم رنگی ندارد ما که دیگر در انتهای تحریم های جهان هستیم بالاتر از سیاهی رنگی هست. کار مجلس عالی بود یا غرب سر تعهدات خود بر می گردد و ما به خواست های بحق ملت ایران می رسیم در غیر اینصورت هیچ غلتی نمی کند خدا با ما است اگر ایمان داشته باشیم

 • كوروش ارسالی در

  اگر مجلس انقلابي همينطور مقتدرانه عمل كند تا قبل از پايان سال هم مردم ايران توفيق وصال به لقا الله را خواهند يافت و من الله التوفيق

 • ناشناس ارسالی در

  این همه کاش یکی هم ای کاش روز اول این قرارداد را طوری می بستند که به این وضعیت نمی افتاد .

 • ناشناس ارسالی در

  دیققا زدید به خال

  هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمیگیره


  امان از هوای نفس


  کمی هم به فکر مردم باشید
  کی گفته مردم موافق این طرح مجلسند

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا اینابااین میزان رای خودرانماینده مردم میدونن من اگه جای شمابودم ازخجالت اب میشدم نمایندگان بی خاصیت بیسوادکارخراب کن بعدازاین تاپایان کاردولت وشروع کاربایدن اینافقط باروح وروان مردم بازی میکنن وشلوغ کاری میکنن تااوضاع رابهم بریزن واقعا فکرمیکنین مردم نادان هستن وشماونیاتتان رانمیشناسن شرم کنین ازشکمهای گرسنه مردم که شماوجنگ وجدلهای ناتمام شمابادنیا برای ملت ایجادکرده خجالت بکشید

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

  دیدگاه

  توسعه