ارسال به دیگران پرینت

نگاه ویژه برای راه اندازی واحدهای صنعتی معادن بنتونیت سرایان

استاندار خراسان جنوبی از اهتمام ویژه استان برای راه اندازی واحدهای صنعتی پایین دستی معادن بنتونیت سرایان خبر داد. حمید ملانوری، امروز جمعه ۱۹ دی در سفر به سرایان از ذخایر ویژه بنتونیت در شهرستان سرایان گفت.

وی یادآور شد: با توجه به این که بخش عمده‌ای از ذخایر بنتونیت استان در سرایان واقع شده، این شهرستان، پایتخت بنتونیت کشور نامیده می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه خراسان جنوبی به لحاظ ذخایر معدنی، جایگاه بسیار ویژه ای دارد، اظهار کرد: یکی از بهترین ذخایر معدنی استان، بنتونیت است.

ملانوری افزود: این ماده معدنی یکی از مواد اولیه پرکاربرد در صنایع مهمی مثل فولاد، نفت و گاز و تولید شوینده‌هاست.

وی بیان کرد: بهره برداری از این ماده معدنی، ایجاد اشتغال و تولید سرمایه به همراه دارد و به توسعه شهرستان کمک می‌کند.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در ادامه فعالیت‌هایی که برای بهره برداری از این ذخایر در شهرستان سرایان صورت گرفته،  با همراهی فرمانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تلاش می کنیم با ورود سرمایه گذاران جدید، واحدهای صنعتی پایین دستی مرتبط و وابسته به این ماده معدنی را ایجاد کنیم.

ملانوری تصریح کرد: همه باید به شدت تلاش کنیم که از خام فروشی مواد معدنی جلوگیری شود؛ درست است که این مواد معدنی به دیگر استان ها و حتی خارج از کشور صادر می‌شود و نیاز دیگر مناطق را برطرف می‌کند، اما اصلاً شایسته نیست که صنایع وابسته به آن را خودمان نداشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مواد معدنی در داخل استان باید به گونه ای مورد بهره برداری قرار گیرند که به بالاترین قیمت به بازار عرضه شوند.

گفتنی است؛ بنتونیت سرایان، عنوان بهترین بنتونیت جهان را بر خود دارد و از ۷۴ واحد معدنی موجود در این شهرستان، ۵۷ واحد با ذخیره بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تن، مربوط به بنتونیت است.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه