ارسال به دیگران پرینت

لاهوتی: بایدن باید بدون قید و شرط به برجام بازگردد

یک نماینده سابق مجلس گفت: بایدن باید به برجام بازگردد که این می‌تواند برای بهبود وضعیت میان دو کشور بسیار کمک‌کننده باشد.

مهرداد لاهوتی  با اشاره به روی کارآمدن جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اظهار کرد: آقای بایدن در واقع راه ترامپ را دنبال نمی‌کند و خیلی واضح و شفاف این را مطرح کرده است، اما چند نکته درباره انتخاب او به عنوان رییس جمهوری آمریکا وجود دارد، یکی اینکه ترامپ خودش از برجام خارج شد و یکی از مسائل زمان وی همین بود که آنان خودشان از این تفاهمنامه خارج شدند و باید خودشان هم به آن بازگردند.

وی افزود: نکته دیگر این است که اواسط همان زمان که آمریکا هنوز از توافقنامه خارج نشده بود، درباره مسائل موشکی ایران صحبت می‌کرد، در حالی که این جزو خط قرمزهای ماست و فکر می‌کنم بایدن هم باید به این موضوع توجه داشته باشد.

این نماینده سابق مجلس تاکید کرد: یکی دیگر از نکاتی که در میان ایران و آمریکا وجود دارد، مخالفت جمهوری اسلامی با رژیم صهیونیستی است که براساس قانون اساسی ما اگر ظلمی هرجای دنیا رخ دهد، جمهوری اسلامی نمی‌تواند نسبت به آن بی‌تفاوت باشد. به همین دلیل ما از ابتدای انقلاب این موضوع را رعایت کردیم که لااقل ظلم را تایید نکنیم و این هم از موضوعاتی است که بایدن باید به آن و چگونگی مواجه با ایران در این زمینه توجه داشته باشد.

لاهوتی با تاکید بر اینکه بایدن باید به برجام بازگردد و این می‌تواند به بهبود وضعیت میان دو کشور بسیار کمک‌کننده باشد، تصریح کرد: برجام یک فهم مشترک میان چند کشور و حاصل کار یک خرد جمعی بود اما ترامپ این پل که راه ارتباطی میان دو کشور بود را خراب کرد. پس باید بدون قید و شرط این سند مهم را که بین چندین کشور منعقد شده است را مجدداً در دستور کار قرار دهد و لااقل این پل را مجدداً احیاء کند.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه