ارسال به دیگران پرینت

نقاشی: رعایت پروتکل‌ها، وظیفه اجتماعی شهروندان است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: رعایت هرچه بیشتر پروتکل ها مهم ترین وظیفه اجتماعی امروز است.

حسین نقاشی در خصوص ارتباط با وظایف اجتماعی در راستای مبارزه با کرونا اظهار کرد: در وهله اول در فضای بیماری فراگیری مثل کرونا که همچنان بیشتر ویژگی‌هایش ناشناخته است تلاش برای پیگیری خبرهای علمی و عمل به پروتکل‌های بهداشتی مهم ترین وظیفه همه شهروندان است که به رد شدن از این بیماری کمک می کند.

وی ادامه داد: اولویت امروز همه مردم و دولت های دنیا تمام شدن اپیدمی کروناست، پس تمامی افراد یک جامعه از همدیگر انتظار رعایت وظایف شهروندی شرایط حاضر مثل زدن ماسک را دارند.

این عضو حزب اتحاد ملت گفت: رعایت هرچه بیشتر پروتکل ها مهم ترین وظیفه اجتماعی امروز است. به طور مشخص استفاده از ماسک در شرایط پیک دوم کرونا که به نظر می رسد خیلی سخت‌تر هم شده و فراگیری‌اش به تمام سنین رسیده، یک الزام اجتماعی است. 

وی گفت: در چنین شرایطی تبلیغات محیطی توسط سازمان‌هایی مثل شهرداری یا صدا و سیما و تولید محتوای لازم در شبکه‌های اجتماعی امری ضروری است. مدام باید این محتواها تکرار شوند. محتواها باید چشم‌نواز، آسان فهم و دقیق باشند. شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، تلگرام و واتس اپ از طرف ستاد ملی کرونا می توانند پروتکل‌ها را آموزش دهند. 

نقاشی ادامه داد: در پیک دوم کرونا اموزش بیشتری درباره ماسک زدن ارائه شد و حالا بخش قابل ملاحظه ‌ای از مردم از ماسک استفاده می‌کنند. 

وی گفت: وقتی تمام توضیحات و مسائل را در راستای رعایت فاصله گذاری های اجتماعی و پرهیز از حضور در مکان های شلوغ گفته ایم باید به دو تجمع بزرگ اخیر هم اشاره کنیم  که امیدواریم  با علم، مدیریت و تدبیر و رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی با آن ‌ها رفتار شود. 

وی افزود: سه کنکور در سه سطح علمی را پشت سر می گذاریم و مراسم های مذهبی محرم و صفر هم در پیش است. نوع طرح موضع از طرف رئیس جمهور در این باره بسیار مهم است و در این راستا توصیه به برگزاری مجازی تمامی مراسم را می توان پیگیری کرد. 

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه