ارسال به دیگران پرینت

فواد حسین: وظیفه همگان عدم نقض حاکمیت عراق است

وزیر امور خارجه عراق در سخنرانی خود در نشست ائتلاف بین المللی ضد داعش در ایتالیا گفت: دولت عراق در زمینه توامندسازی گروه‌های مختلف نظامی در مقابله با ترویسم و تقویت سیستم قضایی سازگار با عرف بین‌المللی و اصول حقوق بشر و تعهدات عراق به مصوبات مرتبط شورای امنیت سازمان ملل اقدام کرده است.

 «فؤاد حسین»، وزیر امور خارجه عراق که امروز، دوشنبه برای شرکت در نشست گسترده ائتلاف بین‌المللی به ایتالیا رفت، از تلاش‌های ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در حمایت از عراق تقدیر کرد.

وی در سخنرانی امروز خود در نشست ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در رم گفت: عراق از تلاش‌های بین‌المللی و تلاش‌های ائتلاف بین‌المللی برای حمایت مستمر در زمینه مبارزه با تروریسم و بازگرداندن ثبات و بازسازی مناطق آزاد شده از دست داعش در عراق و آموزش نیروهای عراقی تقدیر و قدردانی می‌کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق ضمن تاکید بر موضع دولت عراق نسبت به مساله تروریسم و تلاش برای اتخاذ اقداماتی با هدف ریشه کن کردن این گروه‌ها تا پایان قطعی آنها و تحقق این هدف مشترک از طریق تداوم همکاری با کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی، اشاره کرد که دولت عراق در زمینه توامندسازی گروه‌های مختلف نظامی در مقابله با ترویسم و تقویت سیستم قضایی سازگار با عرف بین‌المللی و اصول حقوق بشر و تعهدات عراق به مصوبات مرتبط شورای امنیت سازمان ملل اقدام کرده است.

وی ضمن اشاره به تمهیدات انجام شده از سوی دولت عراق برای برگزاری انتخابات آتی عراق در اکتبر و اهمیت این انتخابات برای آینده عراق، از کشورهای حامی عراق برای تقویت نظارت بر انتخابات و تضمین سلامت آن تشکر کرد.

حسین در ادامه تصریح کرد: دولت به مساله آوارگان و بازگشت داوطلبانه آنها اهتمام دارد و این مساله را اولویت می‌داند؛ این پرونده شاهد تحولات کیفی بوده و تلاش‌های مستمری برای از بین بردن ستم و ظلمی که از سوی تروریسم به طیف‌های مختلف عراق روا داشته شده، انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه پارلمان عراق قانون حمایت از زنان ایزدی نجات یافته از دست داعش را تصویب کرده است، گفت که این گام تاثیر فراوانی در کمک به قربانیان داعش و تضمین محاکمه عناصر آن در پی اقدامات جنایت کارانه شان داشته است.

وزیر امور خارجه عراق همچنین بر تمایل عراق در تداوم همکاری با ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با داعش و تشویق کشورهای عضو بر تداوم حمایتشان در زمینه توسعه توانایی‌ها و بازیابی ثبات و بازسازی عراق تاکید کرد.

وی در پایان بر لزوم حمایت از حاکمیت عراق تاکید کرد و گفت وظیفه همگان است که ضمن عدم نقض حاکمیت آن به قوانین عراق احترام بگذارند و نقش برجسته نیروهای عراقی از جمله ارتش، حشد شعبی، پیشمرگ، پلیس و سایر نیروهای امنیتی را ستود.

انتهای پیام

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه