ارسال به دیگران پرینت

حضور نظامی ارتش آمریکا در سوریه فاقد اعتبار قانونی است

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به اظهارات فرمانده سنتکام گفت که حضور ارتش ایالات متحده در سوریه اساساً غیرقانونی است، زیرا این حضور فاقد مجوز از سوی مقامات دمشق است.

«ماریا زاخارو» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در سخنانی تأکید کرد که حضور نظامی ایالات متحده آمریکا در کشور سوریه بدون هماهنگی با دولت این کشور کاملاً غیر قانونی است.

زاخارو در واکنش به اعلام قبلی ژنرال «کنث مک مکنزی» فرمانده مرکز تروریست‌های ارتش آمریکا در منطقه (سنتکام) که گفته بود کشورش قصد دارد تعداد نیروهای خود را در سوریه کاهش دهد، گفت که «وجود ارتش آمریکا در سوریه اساساً غیرقانونی است؛ چراکه این حضور فاقد مجوز از سوی مقامات دمشق است و این آن چیزی است که ژنرال مکنزی قصد پنهان کردنش را دارد»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه ضمن تأکید بر اینکه روسیه در مسیر پاکسازی گروهک‌های تروریستی در کنار سوریه ایستاده و نهایت تلاش خود را بکار گرفته است، توضیح داد: «اینکه ژنرال مکنزی موضوع نقش کلیدی ارتش آمریکا در سوریه در مبارزه با داعش را پیش می‌کشد، تلاش برای منحرف کردن افکار عمومی و فریب آنان است. وجود آمریکایی‌ها در سوریه بدلیل اهداف دیگری است آنها به دنبال منابع هیدروکربنات هستند».

 

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه