ارسال به دیگران پرینت

حقوق |حقوق بازنشستگان | همسان سازی حقوق بازنشستگان

امشب 25 درصد همسان سازی حقوق بازنشستگان واریز می شود

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: اولین انتظار ما از وزیر کار این است که بحران پیش روی سازمان تامین اجتماعی را درک کند. این بحران جدی است و چراغ قرمز آن روشن شده است. ظرف چند سال اخیر شاخص‌های کلان تامین اجتماعی نشان می‌دهد که سازمان به سرعت به سمت‌عدم تعادل منابع و مصارف پیش می‌رود.

​​همسان‌سازی حقوق بازنشستگان  یعنی حقوق فردی که در گروه شغلی خود، حقوق پایینی دارد به کسی که حقوق بالایی دارد، نزدیک شود. در تازه‌ترین اظهار نظر رییس کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرده که اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان با هدف ایجاد عدالت در پرداخت‌ها در برنامه هفتم توسعه محقق خواهد شد.در حالی که قرار بود همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از ابتدای سال در حقوق‌ها درنظر گرفته شود،اما تاکنون این طرح اجرایی نشده است. سه میلیون و 600 هزار بازنشسته در انتظار اجرای مصوبه قانونی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان هستند.در ادامه آخرین اخبار از همسان سازی حقوق بازنشستگان را می خوانید.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: اولین انتظار ما از وزیر کار این است که بحران پیش روی سازمان تامین اجتماعی را درک کند. این بحران جدی است و چراغ قرمز آن روشن شده است. ظرف چند سال اخیر شاخص‌های کلان تامین اجتماعی نشان می‌دهد که سازمان به سرعت به سمت‌عدم تعادل منابع و مصارف پیش می‌رود.

وی در ادامه در خصوص مطالبه‌ی بازنشستگان از وزیر کار جدید گفت: به نظر می‌رسد آقای صولت مرتضوی از قدرت بالایی برای ادارک مسائل و موضوعات برخوردار هستند چراکه ایشان پیشتر نیز در کارهای اجرایی بوده‌اند.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: اولین انتظار ما از وزیر کار این است که بحران پیش روی سازمان تامین اجتماعی را درک کند. این بحران جدی است و چراغ قرمز آن روشن شده است. ظرف چند سال اخیر شاخص‌های کلان تامین اجتماعی نشان می‌دهد که سازمان به سرعت به سمت‌عدم تعادل منابع و مصارف پیش می‌رود.

صادقی بیان کرد: اگر ما تمام ذخایر و دارایی‌های سازمان تأمین اجتماعی را به قیمت روز محاسبه کنیم، تنها کفاف شش ماه از هزینه‌های سازمان را دارد.

وی گفت: نقطه‌ی بحران سازمان سال ۱۴۰۲ است و برای اینکه این بحران پیش نیاید، وزیر کار باید با هیات دولت مذاکره کند تا سهم سازمان تامین اجتماعی را در بودجه ببینند. الان زمان تنظیم بودجه است و وزیر کار باید از همین امروز شروع به کار کند. امروز سهم جاری سازمان تأمین اجتماعی از دولت بابت سه درصد حق بیمه، ۱۷۵میلیارد تومان است.

 

صادقی بیان کرد: سال گذشته ردیف ثابت و متغیر برای سازمان در بودجه ندیدند و این سبب اعتراض ما شد که در نهایت مجلس ردیف بودجه‌ای برای ما دید.

وی به مطالبات معوقه اشاره کرد و گفت: اگر ۹۰هزار میلیارد بدهی امسال به سازمان تامین اجتماعی داده شود مطالبات ما از دولت ۴۲۰هزار میلیارد تومان می‌شود در غیر اینصورت ۵۱۰هزار میلیارد تومان است. این بدهی باید در برنامه‌ی ۵ ساله‌ای که در حال تدوین است دیده شود و هرسال مقداری از آن به علاوه‌ی سهم جاری داده شود. این کار مانع از ورشکستگی تامین اجتماعی می‌شود.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری بیان کرد: درخواست دیگر ما اصلاحات ساختاری و مبتنی بر توانمندی تامین اجتماعی است که درون این اصلاحات باید به سه جانبه‌گرایی و نسبت پشتیبانی و… پرداخت.

 

وی تصریح کرد: درخواست دیگر ما این است که برای پرداخت معوقه‌ی ۵ ماه اول بازنشستگان سایر سطوح، نسخه‌ی واضح بپیچند. اول درخواست ما پرداخت یکباره‌ی این مطالبات بود اما اگر نمی‌شود این معوقه باید در این ماه‌های باقیمانده صفر شود.

صادقی به پرداخت ۲۵ درصد باقیمانده‌ی متناسب‌سازی اشاره کرد و گفت: چه نسخه‌ای قرار است برای این معوقه بپیچند؟ ما فعلا هیچ چیز ندیده‌ایم. باید این را پیگیری کرد. اگر کانون عالی این مطالبه را دنبال نکند ما به عنوان کانون بازنشستگان تهران و اتحادیه پیشکسوتان آن را دنبال می‌کنیم. اگر موفق به مذاکره در این رابطه نشویم مجبوریم در خیابان به دنبال آن باشیم.

وی به مشکلات بیمه بازنشستگان اشاره کرد و گفت: بیمه تکمیلی کارا نیست و باید آن را در قانون الزام گنجاند. البته ما همواره به بیمه تکمیلی نقد داریم. این بیمه تکمیلی کارا نیست. سازمان تامین اجتماعی باید اول قانون الزام و درمان رایگان را اجرایی کند و اگر نمی‌تواند باید مشارکت خود را پررنگ کند. همان نسخه‌ای که برای پرسنل و بازنشستگان خود سازمان تامین اجتماعی نوشته می‌شود برای بازنشستگان دیگر هم نوشته شود.

صادقی گفت: سازمان تامین اجتماعی با شرکت آتیه سازان قرارداد نبندد. ما مخالف این شرکت هستیم چون نمی‌تواند از پس تعهدات خود بربیاید. اگرچه احتمال دارد مبلغ بیشتری بگیرند اما در مقابل آن باید خدمات بیشتری بدهند. امروز بازنشسته عمل جراحی انجام می‌دهد اما نمی‌تواند از بیمارستان طرف قرارداد بیمه تکمیلی خدمات بگیرد. بازنشستگان مجبور می‌شوند پول را پرداخت کنند و در آخر نیز ماه‌ها نمی‌توانند پول خود را از آتیه ساز بگیرند.

وی در ادامه به واگذاری بانک رفاه اشاره کرد و گفت: ما با واگذاری بانک رفاه مخالفیم. باید بانک رفاه را از ذیل اصل ۴۴ قانون اساسی و برنامه‌ریزی‌های کلان نظام خارج کنید. هدف ما از حفظ بانک رفاه استقلال سازمان تامین اجتماعی است. درخواست ما از وزیر کار حفظ اموال تأمین اجتماعی و ایستادن برای منافع بازنشستگان است.

صادقی در آخر به رویه‌ی متفاوت دولت و مجلس در مورد حقوق بازنشستگان اشاره کرد و گفت: ما بازنشستگان تامین اجتماعی برای افزایش حقوق خود ۵ ماه پایداری کردیم تا حق قانونی خود را بگیریم. بعد از ۵ ماه موافقت کردید اما برای بازنشستگان کشوری و لشکری ظرف چند روز حقوقشان را پله‌کانی افزایش دادید. شما برای افزایش حقوق ما که ربطی به بودجه دولت ندارد مقاومت کردید و برای افرادی پرونده تشکیل دادید اما برای افزایش حقوق نیروهای خود سریع تصمیم می‌گیرید. چرا برای مطالبات ما با تعلل برخورد می‌کنید؟

 

منبع: منیبان
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   مردم نباشند لشکری کشوری هم هیچی نیستند فکر حقوق اکثریت باشید نه اقلیت مرفه اختلاسی

  • ناشناس ارسالی در

   خدا ذلیل کنه همه کسانی روکه باعث بد بختی مردم میشن رو .

  • ناشناس ارسالی در

   تکلیف بازنشستگانی که قبل از اسفندماه سال 1400 بازنشسته شدند و طبق قانون باید همسان سازی حقوق شان انجام شود چه میشود خواهشاً به اطلاع مسیولین ذیربط برسانید امیدوارم خداوند به شما اجر دهد

  • بازنشسته تامین اجتماعی ارسالی در

   بس چرالشکری نتوانست جلواین اغتشاشات بگیرد بازهم مردم بودن امدن خیابان حمایت کردن بس نباید اینقدر فرق بین بازنشستگان انداخت چه فرقی دارد مگرهممان زحمت نکشیدیم بیمه پرداخت کردیم

  • علی بخشی ارسالی در

   از آقای ریسی خواهش می کنیم بدهی تامین اجتمایی را بپردازد تا ماه بازنشستگان بتوانیم حق خود را بگیریم با تشکر

  • ۱حمد ارسالی در

   ۲۵ درصد همسان‌سازیواقعا نمیدونم اینا چی فکر میکنند...کشوری که اقیانوس ثروته ثروتی که هیچ فرمولی از ریاضی نمیتونه محاسبه کنه..۲۵ درصد خیلی زحمت کشیدن افزایش باید زیر ۱۰۰درصدرنباشه... یک بازنشسته باید کم کمش ماهی ۵۰ میلیون تومن حقوقش باشه نه اینکه حقوق بشه ۵۰ تومن مرغ بشه کیلویی ۱۵۰ تومن..ما بازنشستگان به خدا شکایت میکنیم.

  • ص ارسالی در

   بسه بابا از بس به ما مستمری سایر دروغ وعده وعید دادید خجالت نمیکشید پنج ماه معوقات ما پرداخت نشده اونوقت مینویسید امشب همسانسازی واریز میشه .پس چی شد .بسه خجالت بکشید

  • ناشناس ارسالی در

   بالاخره اخر ظلم نابودیه شاه با اون ثروتش جایی تو کره خاکی نداشت شما ک اندازه اون محبوب هم نیستین کجا فرار میکنین حتما حتما اون دنیا حقوق ها رو درست کنین بالای ۲۰درصدچ فایده من اجاره خونه ندارم با ۵ سر عایله مرگ بر نا عدالتی

  • بازنشسته ارسالی در

   درود به شرفت اقای صادقی. فقط شما میتونید حق مارو بگیرید . برای خودشون سریع حق وحقوق شون درست کردن ولی برای بازنشستگان تامین یک عده فداشدند ب زندان و کلی بدبختی عایدشون شد. ای عداات نیست حالا ببینیم وزیر اقا صولت چ میکند. ۲۵درصد وفزایش و ماوالتفاوت. بلاخره یکجا میدن یا میدزدند. خدا خودش به ما رحم کند

  • بازنشسته ارسالی در

   بازنشستگان تامین اجتمایی اومدن کف خیابون سرما گرما چشیدن به حق خودشون هنوز ک نرسید. سودش دولتی ها ونیروهای مسلح میگیرند

  • سیروس اصغری اردلانی ارسالی در

   بازنشتگان حداقل بگیران تامین اجتماعی با حقوق 237650820 مردن اش خوبتراست زنده ماندن است اینهافقط می خاهندخودشان مثل مرده خواران بخورندبقیه شرمنده اولاد ونوه باشندماهم خدایی دارم لاشخواران مدیران

  • امر ارسالی در

   گویا مقامات مسئول گوش شنوایی ندارند ما مردم ایران آرامش و آسایش میخواهیم نه ضدانقلاب و نه اغتشاشگر هستیم چرا به خواسته مردم عمل نمیکنید حتما باید بدنبال حقمون کف خیابان حضور پیدا کنیم چرا حقمون را نمی‌دهید بخدا این مسئولین هستند که ضدانقلاب هستند چون باعث نارضایتی مردم میشوند

  • حسین شعبان پور ارسالی در

   سلام جناب آقای صادقی دم شما خیلی گرم مگر شما درفکربازنشستگان همسانسازی آنها باشید مثل اینکه جامعه کارگری کلا فراموش کردند.که هشت ماه از اجرای آن گذشته والسلام

  • ناشناس ارسالی در

   بازنشستگان غیرحداقل بگیر تامین اجتماعی ۳۸٪+۵۱۵۰۰۰هزارتومان(۴۵٪) افزایش حقوق از ابتدای سال داشتند که یک بازنشسته تامین اجتماعی دوبرابر حقوق یک بازنشسته کشوری و لشکری همرده خود می گیرد وشکاف حقوق بین این دوقشر زیاد است چرا بازنشستگان تامین اجتماعی تا اندک مبلغی به بازنشستگان کشوری و لشکری افزوده خواهد شد اعتراض بی دلیل می‌کنند چرا بجای اینکه دنبال حقوق باشیم این چنین علیه یکدیگر هستیم فراموش نکنید امسال به بازنشستگان تامین اجتماعی ۴۵٪ افزایش حقوق داشتندو بازنشستگان کشور و لشکری ۱۰٪ یعنی بازنشستگان تامین اجتماعی تقریبا ۴ برابر بیشتر از بازنشستگان کشوری و لشکری افزایش حقوق داشتند این ظلم و تبعیض به بازنشستگان کشوری ولشکری هست که حداقل حقوق را دریافت می‌کنند و اکثریت حقوقشان زیر خط فقر هست

  • بازنشسته ارسالی در

   پس‌متناسب‌سازی‌بازنشستگان‌تامین‌اجتماعی‌چی‌که
   ازاسفند‌۹۹‌طلب‌داریم‌چرا‌حق‌مارا‌نمی‌دهین‌چون‌
   بازنشسته‌کارگری‌هستیم‌به‌چشم‌برده‌نگاه‌میکنید‌و
   فقط‌لشگری‌وکشوریها‌آدم‌هستند‌ماکه‌بخیل‌نیستیم‌که
   باید‌هم‌اضافه‌بشه‌ولی‌حداقل‌بگیرانشون‌به‌ماهم‌باید
   اضافه‌کنین.

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی