ارسال به دیگران پرینت

پیاده روی | ده دقیقه پیاده روی | افزایش طول عمر با پیاده روی

هر روز ده دقیقه پیاده‌روی کنید تا چندین سال بیشتر زنده بمانید!

طبق یافته‌های مطالعه‌ای جدید تنها 10 دقیقه پیاده روی در روز در سنین بالا می‌تواند خطر مرگ را تا 40 درصد کاهش دهد. بازنشستگان 85 ساله و بالاتر می‌توانند خطر مرگ را با حداقل یک ساعت پیاده روی در هفته کاهش دهند.

ده دقیقه در روز پیاده‌روی کنید تا طول عمرتان 40 درصد افزایش یابد

طبق یافته‌های مطالعه‌ای جدید تنها 10 دقیقه پیاده روی در روز در سنین بالا می‌تواند خطر مرگ را تا 40 درصد کاهش دهد. بازنشستگان 85 ساله و بالاتر می‌توانند خطر مرگ را با حداقل یک ساعت پیاده روی در هفته کاهش دهند.

این مطالعه که توسط محققان کره‌ای انجام شد، بیش از 7000 بزرگسال 85 ساله و بزرگتر را مورد بررسی قرار داد و میزان ورزش آنها و اینکه آیا آنها از سال 2009 تا 2014 مرده‌اند یا خیر را بررسی کردند.

آن‌ها دریافتند افرادی که این کار را می‌کنند در مقایسه با افرادی که غیرفعال بودند، دو پنجم کمتر احتمال دارد که به هر علتی بمیرند.

ترویج پیاده‌روی می‌تواند به پیرترین افراد جامعه کمک کند تا از بی‌تحرکی اجتناب کنند. عدم فعالیت می‌تواند خطر مرگ آنها را افزایش دهد.

دکتر مو نیون جین، متخصص قلب و عروق، محقق اصلی این پژوهش گفت: «این مسئله نشان می‌دهد که افراد باید در طول زندگی مدام راه بروند.»

توصیه می‌شود که بزرگسالان 65 سال و بالاتر باید حداقل 150 دقیقه فعالیت متوسط، از جمله پیاده روی در هر هفته داشته باشند. اما جدیدترین تحقیقات نشان می‌دهد که کمتر از نیمی از این مقدار هم همچنان مفید است.

شرکت کنندگان در مورد میزان ورزش در هفته مورد بررسی قرار گرفتند که حدود 57.5 درصد گفتند که اصلاً پیاده روی نمی‌کنند و 8.5 درصد گفتند که کمتر از یک ساعت پیاده روی می‌کنند.

12 درصد گفتند که بین یک تا دو ساعت در هفته راه می رفتند، در حالی که 8.7 درصد بین دو تا سه ساعت و 13.3 درصد بیش از سه ساعت پیاده روی کردند.

مشخص شد افرادی که حداقل یک ساعت پیاده روی کردند، 40 درصد کمتر در معرض خطر مرگ به هر دلیلی و 39 درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از مشکلات قلبی بودند.

دکتر جین می‌گوید: «پیاده‌روی با مرگ در افراد مسن مرتبط است، صرف نظر از اینکه آیا آنها فعالیت بدنی با شدت متوسط تا شدید انجام می‌دهند یا خیر.»

(استفاده از مطالب اختصاصی 55آنلاین بدون ذکر منبع ممنوع است.)

منبع: ۵۵ آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی