ارسال به دیگران پرینت

رنگ کردن مو | شستن موها قبل از رنگ مو

هرگز قبل از رنگ کردن موها حمام نروید! | خطرات حمام رفتن قبل از رنگ کردن مو

از آنجایی که موهای شما تأثیر مستقیمی بر ظاهرتان دارد، رنگ کردن آنها می‌تواند بر چهره شما تأثیر بگذارد. وقتی نوبت به رنگ کردن موهایتان می‌رسد، نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کنید

هرگز قبل از رنگ کردن موها حمام نروید! | خطرات حمام رفتن قبل از رنگ کردن مو

باید موها را قبل از رنگ کردن مو شست؟

از آنجایی که موهای شما تأثیر مستقیمی بر ظاهرتان دارد، رنگ کردن مو هامی‌تواند بر چهره شما تأثیر بگذارد. وقتی نوبت به رنگ کردن موهایتان می‌رسد، نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کنید. برخی از سوالاتی که ممکن است در مورد رنگ کردن مو به ذهن خطور کند این است: آیا باید موهایم را در خانه رنگ کنم یا به آرایشگاه مراجعه کنم؟ اگر موهایم دقیقاً به رنگی که سفارش دادم نرسید، باید پولم را پس بگیرم؟

موهایمان را با تاید بشوییم؟ | حقایق عجیبی از شستن موها با تاید که نمی‌دانستید

اگر در زمینه رنگ کردن مو تازه کار هستید، این که آیا باید موهای خود را قبل از رنگ کردن بشویید یا نه، ممکن است کمترین نگرانی شما باشد. تا زمانی که پوست سر شما در موقع رنگ باز کردن به مدت یک ساعت یا بیشتر احساس سوزش نداشته باشد، ممکن است اهمیت آماده کردن موهای خود را برای رنگ کردن متوجه نشوید. برخی از رنگ‌های مو دارای مواد شیمیایی تحریک‌کننده پوست هستند که باعث می‌شوند سطح پوست سر شما گزیده شود و باعث ایجاد بثورات خارش‌دار در سر و شانه‌ها شود. در حالی که واکنش‌های پوستی به رنگ مو رایج است، می‌توانید آنها را به حداقل برسانید. بهتر است یک روز قبل از تغییر رنگ مو موهایتان را نشویید. دلیل آن را در زیر بیان می‌کنیم.

رنگ مو حاوی موادی است که می‌تواند پوست شما را تحریک کند

رنگ‌های مو حاوی مواد مختلفی هستند که وقتی برای مدت طولانی روی مو باشند، ممکن است باعث شوند پوست تحریک شود. بیشتر واکنش‌های آلرژیک به محصولات رنگ آمیزی مو توسط یک ماده شیمیایی اکسیداتیو به نام پارافنیلن دیامین (PPD) ایجاد می‌شود. این واکنش‌ها، اگرچه رایج هستند، اما بسته به حساسیت پوست شما می‌توانند از خفیف تا شدید متغیر باشند، از یک قرمزی کوچک روی پوست سر تا صورت متورم می‌تواند از اثرات رنگ مو باشد. اگر واکنش شدید شد و چند ساعت پس از رنگ‌ این عارضه ماندگار شد، ممکن است به مراقبت‌های پزشکی نیاز داشته باشید. در موارد نادر رنگ مو می‌تواند باعث آنافیلاکسی شود، که واکنشی آلرژیک و خطرناک است.

برای اینکه بدانید به PPDحساسیت دارید، با زدن مقدار کمی از رنگ حاوی PPD در پشت گوش یا آرنج خود، یک تست انجام دهید و به مدت دو تا سه روز مراقب ناحیه مورد نظر باشید. اگر بعد از تست زخم یا سایر علائم داشتید از این محصول استفاده نکنید. در عوض، رنگ موی بدون PPD را انتخاب کنید. چه قصد دارید موهایتان را خودتان رنگ کنید یا به آرایشگاه مراجعه کنید، قبل از استفاده از رنگ روی موهایتان، برچسب‌های محصول را از نظر محرک‌ها و آلرژن هایی که ممکن است به پوست سرتان آسیب بزند بررسی کنید.

با موهای تازه شسته شده به سراغ رنگ موها نروید

هنگامی که حساسیت خود را به مواد خاصی در رنگ مو آزمایش کردید، موهای خود را برای رنگ کردن آماده کنید. موهای شما باید کثیف باشند، زیرا روغن‌های طبیعی به محافظت در برابر مواد شیمیایی کمک می‌کنند. چربی به عنوان یک پوشش اضافی عمل می‌کند تا زمانی که می‌خواهیم کوتیکول را تجزیه کنیم، آسیب و شکستگی کمتری به مو و تحریک پوست سر شما وارد شود. بنابراین از نظر فنی، موهای کثیف باعث می‌شود که احساس سوزش ناشی از رنگ مو کمتر شود. علاوه بر این، از آنجایی که به هر حال پس از رنگ کردن موهایتان شست و شوی کاملی خواهید داشت، عدم شستشوی مو از قبل باعث صرفه جویی در مصرف شامپو و نرم کننده می‌شود.

(استفاده از مطالب اختصاصی 55آنلاین بدون ذکر منبع ممنوع است.)

منبع: ۵۵آنلاین
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی