ارسال به دیگران پرینت

حقایق عجیب | ترکیه

حقایق عجیب و جالب درباره‌ی ترکیه که قطعاً نمی‌دانستید+ ویدئو

بازار استانبول یک بازار بسیار بزرگ و جایی است که هر آنچه فکر کنید می توان در آنجا خریداری کرد. این بازار شامل 64 خیابان و بیش از 4 هزار مغازه است. 25 هزار نفر زندگی خود را با کار در این بازار تامین می کنند.

دوست دارید در مورد ترکیه اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ در این مطلب واقعیت های جالبی در مورد ترکیه وجود دارد که مطمئنا نمی‌دانید و دانستنش خالی از لطف نیست.
ترکیه یکی از قدیمی ترین و بزرگترین بازارهای جهان را دارد.
بازار استانبول یک بازار بسیار بزرگ و جایی است که هر آنچه فکر کنید می توان در آنجا خریداری کرد. این بازار شامل 64 خیابان و بیش از 4 هزار مغازه است. 25 هزار نفر زندگی خود را با کار در این بازار تامین می کنند.
 
1- یکی از قدیمی ترین و بزرگترین بازارهای جهان را دارد.
 
 
2- دارای بیش از 130 قله با ارتفاع بالای 3 هزار متر!
ترکیه برای گردشگران زمستانی مقصدی جذاب به شمار می رود. پیش تر خیلی از مسابقات زمستانی و المپیک زمستانی در ترکیه میزبانی شده است.
 
2- دارای بیش از 130 قله با ارتفاع بالای 3 هزار متر!
 
 
3- بزرگترین شهر ترکیه، تنها شهر بزرگ جهان که در دو قاره واقع شده
استانبول بزرگترین شهر ترکیه و در بین توریستی ترین شهرهای دنیاست. بخش اعظم این شهر یعنی بخش جنوبی آن در آسیا و بخش شمالی شهر در اروپا واقع شده است و بخش های اروپایی و آسیایی استانبول توسط تنگه بسفر از هم جدا می شوند.
 
3- بزرگترین شهر ترکیه، تنها شهر بزرگ جهان که در دو قاره واقع شده
 
 
4- ترک ها سومین کشور دارای بیشترین کاربر در فیس بوک هستند.
ترکیه 37مین کشور بزرگ در جهان با حدود 80.8 میلیون نفر جمعیت است. اما در جهان هفتمین کشور از حیث کاربران شبکه‌های اجتماعی است. 97٪ از جمعیت این کشور از فیس بوک استفاده می کنند و ترک‌ها به عنوان یکی از فعال‌ترین کاربران این پلتفرم شناخته می‌شوند.
 
4- ترک ها سومین کشور دارای بیشترین کاربر در فیس بوک هستند.
 
 
5- ترکیه بیشترین مصرف سرانه چای را دارد.
آیا می دانید حدود 96٪ از کل جمعیت ترکیه حداقل 1 فنجان چای در روز می نوشند؟ تخمین زده می شود که ترک‌ها سالانه 3 کیلو چای مصرف می‌کنند. اگر قصد سفر به استانبول را داشتید، نباید تجربه نوشیدن یک چای سنتی را از دست بدهید.
6- نیمی از جمعیت این کشور زیر 30 سال است.
جمعیت ترکیه 23.4٪ زیر 14 سال و بیش از نیمی از کل جمعیت زیر 30 سال است. فقط 8.5٪ از جمعیت پیرتر از 65 سال هستند.
 
7- ترکیه محل کباب است.
در سطح بین المللی، کباب ترکی معروف‌ترین است. در ترکیه، انواع متنوعی از کباب وجود دارد. آنها کباب را اختراع کردند و ترکها هنوز هم بهترین کسانی هستند که این غذای لذیذ را درست می‌کنند. اگر به استانبول سفر کردید حتما کباب ترکی را امتحان کنید.
 
7- ترکیه محل کباب است.
 
 
8- کشتی روغنی ورزش ملی است.
این نوع کشتی در ترکیه، یک ورزش ملی و سنتی محسوب می‌شود. آیا میدانستید که کشتی گیران ترکی قبل از اینکه با حریف کشتی بگیرند، خود را در روغن زیتون غرق می‌کنند.
 
8- کشتی روغنی ورزش ملی است.
 
 
9- قهوه توسط ترک‌ها به اروپا معرفی شد.
همانطور که میدانید قهوه ترک دارای طرفداران زیادی است؛ اگر چه قهوه منشاء ترکی ندارد، اما ترکها در قرن شانزدهم قهوه را به اروپایی ها معرفی کردند.
 
9- قهوه توسط ترک‌ها به اروپا معرفی شد.
منبع: دلتا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    مولفان

    دیدگاه

    توسعه