ارسال به دیگران پرینت

مشاور زلنسکی:

روسیه قصد حمله اتمی به اوکراین را ندارد

مشاور ارشد رئیس جمهور اوکراین در سخنانی اذعان کرد که علیرغم برخی گمانه زنی ها، روسیه قصد استفاده از سلاح اتمی علیه ما را ندارد.

مشاور ارشد رئیس جمهور اوکراین امروز دوشنبه اعلام کرد که تصور نمی کند روسیه قصد حمله اتمی به کشورش را داشته باشد.

آندری یرماک در گفتگو با اسکای نیوز گفت: بر این باورنیست که مسکو حمله اتمی علیه کشورش انجام دهد، زیرا تصمیم گیرندگان روسیه می دانند که ممکن است در یک جنگ جهانی و هسته ای جان خود را از دست بدهند.

این مقام اوکراینی ابراز امیدواری کرد که کشورش بتواند به زودی نیروهای روسیه را شکست دهد و پیروزی را تضمین کند.

به ادعای یرماک، تاکتیک روسیه استفاده از باج خواهی برای ترساندن حریف است، خواه با تهدید قطع انرژی اروپا خواه با تهدید به استفاده از سلاح های شیمیایی یا هسته ای در اوکراین!

وی افزود: همانطور که رئیس جمهور زلنسکی گفته است، تهدید هسته ای از سوی روسیه وجود دارد. اما من شخصاً معتقد نیستم روسیه از سلاح هسته ای استفاده کند. افرادی که این تصمیم‌ها را می‌گیرند می‌خواهند زندگی کنند و اگر به سلاح‌های هسته‌ای روی بیاورند، پایان کار خواهد بود. یک جنگ هسته‌ای جدید خواهد بود و احدی نمی‌داند که پس از آن چه کسی زنده خواهد ماند.

پیشتر ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفته بود که ادعاهای کشورهای غربی مبنی بر اینکه روسیه تهدید به آغاز جنگ هسته‌ای می‌کند صحت ندارد و مسکو به دنبال شروع چنین جنگی نیست.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه