خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

کره شمالی پس از تحریم‌های جدید به آمریکا هشدار داد؛ «اقدام‌های قوی‌تری انجام می‌دهیم»

یک روز پس از اعمال تحریم‌های جدید ایالات متحده آمریکا علیه ۵ شهروند کره شمالی به‌دلیل ارتباط با برنامه موشکی این کشور، پیونگ‌یانگ به واشنگتن هشدار داد که اقدام‌های قوی‌تری را در پیش خواهد گرفت. یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه کره شمالی با صدور بیانیه‌ای آزمایش موشک فراصوتی (هایپرسونیک) را اقدامی در راستای برنامه‌های دفاعی این کشور توصیف کرد. در این بیانیه که از سوی خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شده، آمده است با وجود آنکه واشنگتن برای از سرگیری گفتگو‌های دیپلماتیک جهت خلع سلاح هسته‌ای و رفع تحریم‌ها اصرار می‌کند، اما «تحریم‌های تازه ایالات متحده آمریکا بار دیگر نیت واشنگتن برای منزوی و خفه کردن جمهوری دموکراتیک خلق کره را به نمایش گذاشت.»

یک روز پس از اعمال تحریم‌های جدید ایالات متحده آمریکا علیه ۵ شهروند کره شمالی به‌دلیل ارتباط با برنامه موشکی این کشور، پیونگ‌یانگ به واشنگتن هشدار داد که اقدام‌های قوی‌تری را در پیش خواهد گرفت.

یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه کره شمالی با صدور بیانیه‌ای آزمایش موشک فراصوتی (هایپرسونیک) را اقدامی در راستای برنامه‌های دفاعی این کشور توصیف کرد. در این بیانیه که از سوی خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شده، آمده است با وجود آنکه واشنگتن برای از سرگیری گفت‌وگوهای دیپلماتیک جهت خلع سلاح هسته‌ای و رفع تحریم‌ها اصرار می‌کند اما «تحریم‌های تازه ایالات متحده آمریکا بار دیگر نیت واشنگتن برای منزوی و خفه کردن جمهوری دموکراتیک خلق کره را به نمایش گذاشت.»

دولت جو بایدن شامگاه چهارشنبه ۵ شخص کره‌ای را به اتهام دست داشتن در انتقال فناوری و وسایل لازم برای توسعه برنامه موشکی پیونگ‌یانگ تحریم کرده بود. این تحریم‌ها تنها چند روز پس از آزمایش یک موشک بالستیک از سوی کره شمالی در دریای ژاپن اعمال شد.واشنگتن می‌گوید اعمال تحریم‌های جدید در شورای امنیت سازمان ملل متحد را دنبال می‌کند.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی روز سه‌شنبه گفت این کشور یک موشک هایپرسونیک را با موفقیت آزمایش و به این ترتیب توان بازدارندگی هسته‌ای خود را به شدت تقویت کرده است.

با وجود تغییر اولویت‌های امنیتی دولت جو بایدن و تلاش دموکرات‌ها برای پایان دادن به منازعات طولانی میان ایالات متحده آمریکا با تهدیدهایی مانند کره شمالی و ایران به‌منظور تمرکز بر چین، پیونگ‌یانگ از آغاز مذاکرات بر سر برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود با واشنگتن سر باز می‌زند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده با وجود برگزاری ۳ دور مذاکره مستقیم با کیم جونگ اون، نتوانست کوچک‌ترین پیشرفتی در مهار برنامه نظامی و هسته‌ای کره شمالی به دست آورد.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه