ارسال به دیگران پرینت

استراحت جسمی | استراحت ذهنی

7 نوع مختلف استراحت که هر کسی در زندگی روزمره خود به آنها نیاز دارد

معمولا زمانی که احساس خستگی می‌کنیم، بیشتر روی مشکلات خواب متمرکز می‌شویم و یا فشار کاری را منشا اصلی خستگی خود در نظر می‌گیریم. بسیاری از اوقات نیز بدون هیچ فعالیت ورزشی خاصی در طول روز احساس خستگی شدید را تجربه می‌کنیم. شاید برای شما هم عجیب باشد که بدانید خستگی‌های ما انواع مختلفی دارد و الزاما جسمی نیست. در ادامه همراه دینو 7 نوع مختلف استراحت که هر کسی در زندگی روزمره خود به آنها نیاز دارد را بخوانید و بشناسید.

معمولا زمانی که احساس خستگی می‌کنیم، بیشتر روی مشکلات خواب متمرکز می‌شویم و یا فشار کاری را منشا اصلی خستگی خود در نظر می‌گیریم. بسیاری از اوقات نیز بدون هیچ فعالیت ورزشی خاصی در طول روز احساس خستگی شدید را تجربه می‌کنیم. شاید برای شما هم عجیب باشد که بدانید خستگی‌های ما انواع مختلفی دارد و الزاما جسمی نیست.

در ادامه  7 نوع مختلف استراحت که هر کسی در زندگی روزمره خود به آنها نیاز دارد را بخوانید و بشناسید.

1. استراحت جسمی

در وهله اول این جسم و بدن شما است که هر روز به میزان کافی استراحت نیاز دارد. شما نیاز دارید با خوابیدن کافی در ساعات مناسب شبانه روز و ورزش کردن به میزان لازم، توان جسمی خود را بازیابی کنید.

2. استراحت ذهنی

 شما باید با خاموش کردن ذهنتان، افکار روزانه را از آن خالی کنید تا به افزایش تمرکز و قدرت حافظه خود کمک کرده باشید.

3. استراحت اجتماعی

این مورد شاید برای شما کمی عجیب به نظر برسد؛ اما، جالب است بدانید که مفهومی مانند استراحت اجتماعی نیز در زندگی هر شخصی لازم و ضروری است. گاهی اوقات نیاز دارید از کسانی که در زندگی شما تمام انرژی مثبت شما را می‌گیرند و با آن‌ها روابط ناسالمی را تجربه کرده‌اید، دوری کنید.

4. استراحت روانی

استراحت روانی برای رسیدن به ثبات فکری در زندگی هر شخصی لازم و ضروری است. همیشه باید برای سلامت روان خود، از استرس و نگرانی‌های کاری روزمره خود فاصله بگیریدو اجازه دهید روانتان به آرامش برسد.

5. استراحت حسی

تعجب نکنید، بله درست است! حواس شما نیز نیاز به استراحت دارند.

 همیشه باید در طول روز، مدتی را به آن‌ها استراحت دهید. دوری از نویزها، صداها، صفحات گوشی و مانیتورها و بوهای تند و زننده برای هر کسی ضروری است.

6. استراحت خلاقیت

اگر شما به طور مداوم از خلاقیت خود برای پیش بردن کارهایتان استفاده می‌کنید، نیاز دارید مدتی را به خودتان استراحت بدهید. 

این موضوع درباره کسانی که برای مثال هنرمند، نویسنده، طراح و امثال این‌ها هستند، بیشتر از بقیه افراد ضروری است. شما باید برای مدتی به ایده‌های جدید فکر نکنید و دست از جستجوی راهکارها و راه حل‌های تازه بکشید تا خلاقیت شما دوباره شکوفا شود.

7. استراحت معنوی

اعتقادات و معنویات بخش مهمی از شخصیت و زندگی هر فردی را شکل می‌دهد که گاهی اوقات نیاز به ثبات و جهت دهی دارد. برای این کار شما باید با استراحت معنوی نیازهای روحی خود را برآورده کنید. انجام مدیتیشن یا فعالیت‌های معنوی آرامش بخش می‌تواند بسیار مفید باشد.

 

درد شانه ها | سر درد | استرس های روزانه

بدنتان با شما حرف می زند، با جدیت به هشدارهایش گوش دهید!

بدن همیشه به شما هشدار می دهد چیزی در درونتان درست کار نمی کند.

بدنتان با شما حرف می زند، با جدیت به هشدارهایش گوش دهید!
 

 بدن انسان روشهای جالب و جذابی برای فرستادن علایم هشدار دهنده دارد که این علایم در واقع اسراری را از درون بدن فاش می کنند. به عنوان مثال آیا می دانید که خندیدن پس از خوردن هر وعده غذایی چه تأثیری روی بدن دارد؟ یا این که می دانید سفید شدن زود هنگام موها نشانه چه فرآیندی در بدنتان است؟بدن انسان در تمام طول عمر به شیوه ای هوشمندانه و منحصربفرد علائم و نشانه های هشدار دهنده ای را بروز می دهد اما بیشتر افراد به دلیل ناآگاهی از این روابط و علایم، پیامهای حیاتی بدن را نادیده می گیرند که حاصل آن به خطر افتادن سلامتی است.

 بدن همیشه به شما هشدار می دهد چیزی در درونتان درست کار نمی کند.

 

 با ما همراه باشید تا با 11 نمونه از این علائم، معناها و راه های درمانشان آشنا شوید.

 

درد گردن

 

درد در گردن زمانی رخ می دهد که شما از دست دیگران ناراحت هستید و نیاز دارید تا با بخشش آن فرد در درونتان احساس خوبی پیدا کنید اگر احساساتی شدید و گردنتان درد گرفت در آن زمان بهتر است تمرکزتان را بر روی چیزها یا کارهایی که دوست دارید قرار دهید یا کاری را انجام دهید که دیگران شما  را تحسین کنند تا با این کار درد گردنتان تسکین یابد. 

 

درد شانه ها 

درد شانه ها زمانی بروز می کند که شما زیر فشارهای زیاد عاطفی قرار دارید و مسئولیت های زیادی را به عهده گرفتی.د برای تسکین دردهای شانه خود بهتر است که احساسات خود را با خانواده و دوستانتان در میان بگذارید و از آنها کمک بگیرید تا از بار مسئولیت شما کم شود. 

 

سر درد 

استرس های روزانه عامل سردرد و میگرن است افرادی که به سر دردهای مزمن مبتلا هستند باید هر روز زمانی را به خود اختصاص داده و در کمال آرامش استراحت کنند هنگامی که شما استرس خود را از بین ببرید سر دردتان هم از بین می رود. 

 

درد بازو و آرنج   

درد بازو و آرنج به معنای عدم انعطاف پذیری شما در زندگی است و شما سعی دارید با اتفاقات و تغییرات طبیعی که برای شما و اطرافیانتان رخ می دهد مقابله کنید. 

 

درد دست  

درد دست به آن معنا است که شما دوستی ندارید و نیاز دارید دوست خوبی پیدا کنید تا بتوانید با او احساساتتان رادر میان بگذارید و اوقاتی را با او بگذرانید. 

 

درد فوقانی پشت بدن  

 

درد پشت در قسمت فوقانی می تواند عدم حمایت عاطفی را نشان دهد همچنین در صورتیکه که احساس کنید از شما قدردانی نمی شود  و شما نیاز دارید که با یک شریک یا یک دوست نزدیک صحبت کنید و از او کمک بخواهید. 

درد کمر 

درد این قسمت نشان دهنده آن است که شما بامشکلات مالی مواجه هستید و به منظور حل این مشکل باید در مدیریت در آمد و خرج و مخارج خود فکری کنید.

درد زانو 

 

پایین بودن عزت نفس ممکن است باعث ایجاد درد زانو شود به همین دلیل شما باید سعی کنید داوطلبانه در برخی کارها شرکت کنید و کاری را که به عهده گرفتید به پایان برسانید و همیشه به یاد داشته باشید هیچ کس کامل نیست.

درد ساق پا 

تنش عاطفی، استرس زیاد و یا حسادت اطرافیان به شما ممکن است علت های درد ساق پا باشند. 

 

درد مچ پا 

اگر احساس درد در مچ پایتان کردید ممکن است شما در برهه ای از زمان در زندگی خود تحت فشار قرار گرفته باشید، در این زمان ها بهتر است از کوچک ترین چیزها که شما را خوشحال می کند لذت ببرید.

کف پا 

افسردگی مهم ترین علت درد کف پا است به همین دلیل در این مواقع بهتر است یک سرگرمی جذاب و شاد پیدا کنید.

منبع: ژوان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه