ارسال به دیگران پرینت

آلودگی هوا در تهران | آسمان صاف و جو پایدار

تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی تا پایان هفته

کارشناس هواشناسی گفت: از سه‌شنبه تا پنجشنبه در شهرهای صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

 صادق ضیائیان، کارشناس هواشناسی تصریح کرد: طبق تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی، تا اواخر هفته در اغلب مناطق کشور آسمان صاف و جو پایدار پیش بینی می شود و شرایط برای افزایش غلظت آلاینده‌ها، کاهش دید و آلودگی هوا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت فراهم است.

ضیائیان بیان کرد: در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه در شهر‌های تهران، البرز، اصفهان، اراک و تبریز کاهش قابل توجه کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

او ادامه داد: با نفوذ جریانات پرفشار طی ۲۴ ساعت آینده در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و دوشنبه علاوه بر این مناطق در شمال خراسان رضوی و شرق اردبیل بارش پراکنده باران و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی اظهار کرد: از فردا دوشنبه تا اواخر وقت روز چهارشنبه به سبب افزایش گرادیان فشاری کاهش قابل توجه دما، وزش باد و خیزش گرد و خاک در شرق کشور دور از انتظار نیست.

ضیائیان تاکید کرد: از اواخر وقت روز پنجشنبه سامانه بارشی نوار غربی کشور را متاثر خواهد کرد که انتظار می‌رود بارش‌های خوبی را طی روز جمعه و اوایل هفته آینده در نیمه غربی کشور به همراه داشته باشد.

او درباره آب هوای تهران هم گفت: آسمان تهران امروز غبار آلود است و بیشترین دمای تهران به ۱۶ درجه و کمترین آن به ۴ درجه می‌رسد.

 

 

منبع: رکنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه