ارسال به دیگران پرینت

یک کارشناس بازار مسکن؛

حباب قیمت‌ها خواهد شکست

یک کارشناس بازار مسکن گفت: مالیات بر خانه های خالی سیاست خوبی است و اگر جدی اجرا شود می تواند عرضه را زیاد کند و قیمت را پایین بیاورد.

کارشناس بازار مسکن، در رابطه با تاثیرات گرانی مصالح بر قیمت و عرضه مسکن گفت: گرانی‌ها تاثیری روی عرضه ندارد و فقط قیمت ساخت را بالا می برد و از آنطرف وقتی که قیمت ساخت بالا می رود هزینه تمام شده مسکن هم افزایش پیدا می کند و مقداری تقاضاها غیر موثر می شوند اما بزودی رفع می شود و مشکل مصنوعی است و اینگونه نیست که علت واقعی، داشته باشد. 

پروین‌پور دررابطه با مالیات بر خانه های خالی و تاثیرات آن بر قیمت مسکن اظهار کرد: مالیات بر خانه های خالی سیاست خوبی است و  اگر جدی اجرا شود می تواند عرضه را زیاد کند و قیمت را پایین بیاورد و خیلی موثر است اما تا الان در بازار جدیتی از سوی سیاست گذارها در این ناحیه دیده نشده و به همین دلیل، بازار واکنشی نشان نداده است.

او ادامه داد: اگر این جدیت را بازار احساس کند قطعا هم روی عرضه مسکن چه بصورت اجاره و چه فروش اثر می گذارد و قیمت را پایین می آورد چون قیمت ها همه حباب است،  یعنی تعادل واقعی بین عرضه و تقاضا نیست و احتکار و سوداگری مسکن زیاد است و حباب قیمتی در بخش مسکن ایجاد می شود.

این کارشناس بازار مسکن در پایان گفت: اگر دولت از باب مالیاتی دخالت و بتواند سوداگری را مهار کند شاید قیمت مقدار زیادی پایین بیاید

منبع: برنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  به همین خیال باش .

 • ناشناس ارسالی در

  عجب کارشناس مغز فندقی ......بشین تا قیمت بیاد پایین......

 • ناشناس ارسالی در

  اینا چطوری اسم خودشونو میزارم کارشناس ، واقعا این بنده خدا خبر نداره چه کسانی هستند که قیمت زمین و ملک را تعیین میکنند....؟!.مطمئن باشید تا چند ماه آینده حداقل 15_20 درصد افزایش قیمت خواهیم داشت.....

 • ناشناس ارسالی در

  قیمت خانه وماشین باید تا ۸برابرکم بشه همانطورکه دیوانه واربالا رفت‌‌

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه