ارسال به دیگران پرینت

پیش‌بینی هوای ناسالم برای ۵ شهر صنعتی طی سه روز آینده

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از افزایش آلاینده‌ها در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان و تبریز خبر داد و گفت: امروز و فردا (13 و 14 بهمن ماه)در این شهرها هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و طی روز یکشنبه (۱۵ بهمن ماه) در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌های سنی پیش‌بینی می‌شود.

۵۵آنلاین :

احد وظیفه شرایط جوی کشور را پیش‌بینی و اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در سه روز آینده در غالب مناطق کشور جو پایدار پیش بینی می‌شود که پیامد آن انباشت آلاینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت است. در این مدت روند افزایش تدریجی دما در اغلب مناطق کشور پیش بینی می‌شود.

احتمال ریزش بهمن و یخ زدگی معابر در نیمه شمالی کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: به سبب دمای زیر صفر در اکثر مناطق نیمه شمالی کشور، یخ‌زدگی معابر عمومی و جاده‌های بین شهری پیش بینی می‌شود همچنین احتمال ریزش بهمن به سبب انباشت برف در مناطق برفگیر جاده‌های کوهستانی وجود دارد.

وظیفه تاکید کرد: مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس تا اوایل وقت فردا به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا و پس فردا صاف است

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی شرایط جوی تهران را طی دو روز آینده پیش بینی کرد و گفت:‌ آسمان تهران فردا (۱۴ بهمن ماه) صاف همراه با غبار محلی، اوایل شب نیمه‌ابری پیش‌بینی می‌شود که بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز8 و صفر درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین آسمان پایتخت در روز یکشنبه (۱۵ بهمن ماه) صاف تا کمی ابری همراه با غبار پیش بینی می‌شود و بیشترین و کمترین دمای تهران در روز یکشنبه ۹ و ۱ درجه سانتیگراد خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی همچنین با اشاره به آخرین اطلاعیه این سازمان اظهار کرد: با توجه به پایداری جو، سکون نسبی هوا و افزایش آلاینده‌ها هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک، اصفهان و تبریز طی امروز و فردا (شنبه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و طی روز یکشنبه (۱۵ بهمن ماه) در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌های سنی پیش بینی می‌شود. توصیه می‌شود در این مدت شهروندان و افراد آسیب پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند.

منبع : ایسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران میخوانند:

    دیدگاه