ارسال به دیگران پرینت

شب یلدا در خانه بمانید

معاون درمان ستاد کرونا استان تهران گفت: اگر مردم شب یلدا به دیدن پدر یا مادر سالخورده‌ی خود رفتند که قاعدتاً اصلا توصیه نمی‌شود بروند، حتماً درون خانه هم از ماسک استفاده کنند و با فاصله اجتماعی از هم باشند.

نادر توکلی، معاون درمان ستاد کرونا استان تهران، با اشاره به اعمال محدودیت ها برای تردد در شب یلدا، بیان کرد: طبیعتا این محدودیت ها، شرایط را به شدت کنترل خواهد کرد و عملا روز شنبه و یک شنبه با منع تردد از ساعت ۲۰ به بعد ترددهای درون شهری با محدودیت جدی روبه رو خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به پروتکل‌های درخواستی که ما به ستاد ملی کرونا می‌دهیم، این ستاد بر اساس مستندات موجود شرایط را بررسی و بعد اظهارنظر می‌کند، که ستاد ملی تنها محدودیتی که اعمال کرد، همان ترددهای بعد از ظهر در تهران بود تا به مدیریت انتقال ویروس کمک کند.

توکلی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد محدودیت های بیشتری اعمال شود؟ گفت: محدودیت‌ها همین خواهد بود و باید محدودیتی هم در سطح خانواده وجود داشته باشد که نیاز به فرهنگ سازی دارد، اما موضوع دیگر این است که حتی اگر مردم شب یلدا به دیدن پدر یا مادر سالخورده‌ی خود رفتند که قاعدتاً اصلا توصیه نمی‌شود بروند، حتماً درون خانه هم از ماسک استفاده کنند و با فاصله اجتماعی از هم باشند.

معاون درمان ستاد کرونای تهران در پایان، گفت: امیدواریم که در این شب مردم رعایت کنند و مشکلی پیش نیاید، ولی به این دلیل که بالای ۶۰ درصد انتقال‌ها در جمع‌های خانوادگی و نشسته صمیمانه صورت می گیرد، اهمیت این شب بسیار زیاد خواهد بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه