ارسال به دیگران پرینت

خاک‌برداری پشت مسجد شیخ لطف‌الله متوقف شد

طی روزهای گذشته فیلمی در فضای مجازی پخش شد که از حفاری در حریم درجه دو مسجد شیخ لطف‌الله خبر می‌داد و امروز، مدیر کل میراث فرهنگی اصفهان اعلام کرد که خاک‌برداری در این محوطه متوقف شده است

طی روزهای گذشته فیلمی در فضای مجازی پخش شد که از حفاری در حریم درجه دو مسجد شیخ لطف‌الله خبر می‌داد و امروز، مدیر کل میراث فرهنگی اصفهان اعلام کرد که خاک‌برداری در این محوطه متوقف شده است.

فریدون اللهیاری، مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان گفت: با توجه به ارائه گزارش‌های مردمی، روز گذشته گروه نظارت یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان با اعزام به محوطه پیرامون مجموعه جهانی میدان نقش جهان متوجه شدند یکی از مالکان محلی در ضلع شرقی میدان بدون اخذ مجوز از اداره کل میراث‌فرهنگی استان، اقدام به خاکبرداری در پلاک خود که در حریم درجه ۲ مسجد شیخ لطف‌الله قرار دارد، کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به بررسی مدارک مالک، مشخص شد که مجوزهای او کامل نبوده و استعلام‌های لازم توسط نهادهای مسئول از این اداره کل اخذ نشده، و مالک در زمینی به وسعت ۵۰ مترمربع اقدام به حفاری به عمق ۲ متر و ۷۰ سانتیمتر کرده است. از این رو براساس نص صریح قانون، یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان نسبت به توقف این عملیات اقدام و مالک این پلاک به‌منظور اخذ مجوزهای لازم به معاونت میراث‌فرهنگی اداره کل ارجاع داده شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، اللهیاری تاکید کرد: یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان اصفهان به شماره تلفن ۰۳۱۳۲۲۴۱۱۶ و به‌صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارش هرگونه تخلف در حوزه میراث‌فرهنگی در پهنه استان اصفهان است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه