ارسال به دیگران پرینت

معاون وزیر: 30 درصد مدارس نیاز به تخریب و بازساری دارد

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از تخریبی بودن ۳۰ درصد مدارس ایران اسلامی خبر داد و اظهار داشت: سه استان‌ تهران، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی به ترتیب بیشترین مدارس تخریبی را دارند.

مهرالله رخشانی‌مهر عصر یکشنبه در حاشیه بازدید از مدارس تخریبی و فرسوده دو شهرستان رامیان و آزادشهر گفت: برای بازسازی مدارس تخریبی باتوجه به مشکلات و تنگناهای مالی کشور، دولت به مشارکت بیشتر خیرین مدرسه ساز نیاز دارد.

وی در بیان ره آورد سفر خود به گلستان افزود: تعداد مدارسی که به سبب فرسودگی و قدمت بالا در این استان نیاز به نوسازی دارند، قابل توجه است که برای آن تصمیم گیری خواهد شد اما فعلا با تخصیص ۵۰ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات هنرستانی و ۳۵ میلیارد ریال جهت خرید تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی گلستان موافقت شده که بخشی از این اعتبارات در دو شهرستان آزادشهر و رامیان هزینه خواهد شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بویژه فضاهای آموزشی خیرساز بویژه پروژه‌هایی که نیکوکاران سهم خود را بطور کامل انجام داده اند، به جهت تسریع در افتتاح آن در دستورکار و اولویت سازمان نوسازی مدارس کشور قرار دارد.

رخشانی مهر ادامه داد: در مناطق روستایی که نیاز به افزایش فضای آموزشی داریم، سازمان نوسازی مدارس با نگاه ویژه برای رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

همچنین نماینده مردم رامیان و آزادشهر درمجلس شورای اسلامی نیز گفت: بهسازی و نوسازی مدارس روستاهای زلزله زده "الهادی، ویرو و کشکک" در رامیان از اولویت‌های این شهرستان است که رییس سازمان نوسازی مدارس کشور با آن موافقت کرد.

غلامعلی کوهساری افزود: با موافقت معاون وزیر آموزش و پرورش، مدرسه خیرساز روستای "وطن" شهرستان آزادشهر که سهم نیکوکار به طور کامل انجام شده نیز به زودی تکمیل و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: مدرسه روستای "نرگس چال" بخش چشمه ساران آزادشهر نیز به دلیل فرسودگی تخریب و در حال بازسازی است که تکمیل این فضای آموزشی نیز در دستور کار قرار گرفت.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه