ارسال به دیگران پرینت

شیرینی نخودچی

شیرینی نخودچی عیدو خودت درست کن | طرز تهیه شیرینی نخودچی به روش قنادی ها

شیرینی نخودچی از شیرینی هایی محسوب می شود که معمولا برای پذیرایی در اعیاد استفاده می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی نخودچی در ادامه با سایت 55آنلاین همراه باشید.

 شیرینی نخودچی عیدو خودت درست کن | طرز تهیه شیرینی نخودچی به روش قنادی ها

طرز تهیه شیرینی نخودچی به روش قنادی ها 

شیرینی نخودچی از شیرینی هایی محسوب می شود که معمولا برای پذیرایی در اعیاد استفاده می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی نخودچی در ادامه با سایت 55آنلاین همراه باشید.

طرز تهیه کاچی زعفرانی مجلسی به روش حرفه ای ها | کاچی یه دسر ایرانی و خیلی مقویه حتما درستش کن

مواد لازم شیرینی نخودچی
آرد نخودچی ۵۰۰ گرم
پودر قند ۲۵۰ گرم
روغن صاف قنادی ۲۵۰ گرم
پودر هل ۱ قاشق چایخوری
آرد قنادی ۶ قاشق غذاخوری
پودر پسته یا گردو  

طرز تهیه شیرینی نخودچی

مرحله اول

برای تهیه شیرینی نخودچی خوشمزه، ابتدای کار روغن جامد را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس پودر قند را درون الک ریخته و روی روغن الک می کنیم. در ادامه با دور تند همزن برقی مواد را مخلوط می کنیم تا بافت مواد یکدست و کرم رنگ شود.

مرحله دوم

در این مرحله درون یک ظرف جداگانه، آرد نخودچی را به همراه پودر هل ۲ مرتبه الک می کنیم، سپس مجددا مخلوط آرد نخودچی و پودر هل را درون الک می ریزیم و این بار روی مواد درون کاسه الک می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا خمیر یکدست شود.

مرحله سوم

توجه داشته باشید خمیر را زیاد ورز ندهید که روغن می اندازد. در ادامه خمیر را درون یک نایلون فریزر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۱۲ تا ۲۴ ساعت در یخچال استراحت کند. پس از استراحت، خمیر را از یخچال خارج می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله پس از خارج کردن خمیر از یخچال، آنرا در فضای آشپزخانه قرار می دهیم و اجازه می دهیم خمیر هم دمای محیط شود. در ادامه روی سطح کار یک نایلون فریزر پهن می کنیم، سپس خمیر را روی آن می گذاریم، مجددا روی خمیر یک نایلون دیگر می گذاریم.

مرحله پنجم

حالا به کمک وردنه خمیر را به قطر نیم تا ۲ سانتی متر باز می کنیم. در ادامه فر را روی حرارت ۱۵۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم و اجازه می دهیم به طور کامل گرم شود. در ادامه آرد سفید را جلو دستامان قرار می دهیم.

مرحله ششم

در این مرحله کاتر را ابتدا درون آرد سفید می زنیم، سپس خمیر را قالب می زنیم، به همین ترتیب تمام خمیر را به شکل دلخواه قالب می زنیم، سپس برای تزئین روی شیرینی ها از پودر پسته، پودر گردو، سیاه دانه و یا پودر خرفه استفاده می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله یک کاغذ روغنی درون سینی فر قرار می دهیم، سپس شیرینی ها قالب زده شده را به کمک چاقو، آرام به سینی فر منتقل می کنیم، در ادامه سینی را در طبقه وسط فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۲۰ دقیقه بپرد.

مرحله هشتم

پس از گذشت ۲۰ دقیقه وقتی پخت شیرینی ها به پایان رسید، آن را از فر خارج کرده و صبر می کنیم تا در دمای محیط خنک شوند. در ادامه شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه چای سرو می کنیم. نوش جان.

 

منبع : پانامگ
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه