ارسال به دیگران پرینت

یک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت: سال سختی در پیش داریم

یکی از مقامات ارشد سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: با وجود آغاز توزیع واکسن کروناویروس شرایط سختی را در سال ۲۰۲۱ میلادی خواهیم داشت.

یکی از مقامات ارشد سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: با وجود آغاز توزیع واکسن کروناویروس شرایط سختی را در سال ۲۰۲۱ میلادی خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، "ماریا وان کرخوف" سرپرست فنی برنامه مقابله با کروناویروس سازمان جهانی بهداشت در اظهاراتی گفت: تصور می کنم سال سختی پیش رو خواهد بود و باید صبر و حوصله داشته باشیم و مسیر خود را حفظ کنیم.

وی افزود: ماههای اول سال دشوار خواهد بود زیرا در بسیاری از کشورها مردم به توصیه های ماندن در خانه در تعطیلات سال نو توجه نداشته اند.

سرپرست فنی برنامه مقابله با کروناویروس سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد: رفتار مردم در تعطیلات کریسمس و سال نو سه ماه نخست سال ۲۰۲۱ را سخت تر خواهد کرد و موجب افزایش انتقال بیماری، بستری شدن در بیمارستان و مرگ بیماران خواهد شد.

به گفته وی، واکسن راه حل سریع مقابله با کروناویروس نیست.

وی گفت: فکر می کنم روند توزیع واکسن ناامیدکننده و کند است. شش ماه نخست سال برای مردم دردناک خواهد بود زیرا آنان فقط به دنبال این هستند که کار واکسیناسیون انجام شود و ما نیاز داریم که مردم صبر داشته باشند تا این کار انجام شود.

وان کرخوف خاطرنشان کرد که مردم هنوز هم باید از ماسک استفاده کنند، فاصله های اجتماعی را رعایت و از حضور در جمعیت نیز خودداری کنند.

وی گفت: در حالیکه برخی از کشورها در آمریکا و اروپا شاهد افزایش موارد ابتلا هستند در استرالیا، نیوزیلند و برخی دیگر از کشورهای آسیایی و آفریقایی شاهد کنترل شیوع ویروس هستیم. کشورهایی بوده اند که این ویروس را بدون واکسیناسیون به زانو در آورده اند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، سرپرست فنی برنامه مقابله با کروناویروس سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد: این کشورها در انجام تست کروناویروس، قرنطینه بیماران، شناسایی افرادی که با آنان در تماس بوده اند و تشویق افراد به دورکاری و خرید آنلاین موفق تر بوده اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه