ارسال به دیگران پرینت

واکنش تند بایدن به نپذیرفتن نتایج انتخابات توسط ترامپ

جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا دقایقی پیش نپذیرفتن نتایج انتخابات توسط ترامپ را شرم آور خواند.

به گزارش همشهری آنلاین، ایرنا به نقل از شبکه سی ان ان نوشت: جو بایدن با حضور در جمع خبرنگاران در مورد امتناع دونالد ترامپ برای انتقال مسالمت آمیز قدرت و نپذیرفتن نتایج انتخابات ۲۰۲۰ گفت: من نیازی به اقدام قانونی بیش از انتقال نمی بینم. 

وی افزود: نه من نیازی به اقدام قانونی نمی بینم، صادقانه بگویم، من فکر می کنم اقدام غیر قانونی این است که شما شاهد اجرای آن هستید و آن اعمالی است که وی (ترامپ) انجام می دهد.  

بایدن در ادامه تاکید کرد که تاکنون هیچ مدرکی در مورد ادعاهای رئیس جمهور یا مایک پمپئو وزیر امور خارجه وی وجود ندارد. 

بایدن سپس بدون توجه به تلاش های بی نتیجه ترامپ برای اخلال در نتایج انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا نحوه برنامه ریزی خود را برای انتقال را بیان کرد. 

رئیس جمهور منتخب آمریکا خاطرنشان کرد که تنها یک رئیس جمهور وجود دارد و ترامپ تنها تا ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) رئیس جمهور خواهد بود.

وی  تاکید کرد که ما فقط می خواهیم همان راهی که داریم پیش برویم. ما برنده شدیم و بنابراین هیچ چیز واقعاً تغییر نمی کند. 

بایدن در مورد شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: مراقبت های بهداشتی نیازی به یک مسئله حزبی نیست، این یک مسئله انسانی است. این موضوع بر تک تک خانواده های آمریکایی تأثیر می گذارد. 

جو بایدن شنبه شب با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

بایدن شنبه شب در اولین توئیت پس از اعلام پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: رئیس جمهوری تمام مردم آمریکا خواهم بود، چه آنهایی که به من رای دادند و چه آنهایی که به من رای ندادند.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه