ارسال به دیگران پرینت

رئیس جمهوری که بخاطر درست نپوشیدن ماسک جریمه شد

جمهوری چک که پیش از این وزیر بهداشت خود را به دلیل نپوشیدن ماسک برکنار کرده بود حالا رئیس جمهور سابق را به دلیل بد پوشیدن ماسک جریمه کرد.

تلویزیون جمهوری چک اعلام کرد که «واتسلاو کلاوس» رئیس جمهور سابق این کشور به دلیل آن که ماسک را به شکل درستی نپوشیده بود مبلغ 3هزار کرون (معادل 135 دلار) جریمه شد.

رسانه های جمهوری چک گزارش داده بودند که کلاوس در روز 17 نوامبر گذشته و در یک مراسم که در مرکز پراک پایتخت این کشور در بزرگداشت سالروز« انقلاب مخملی» ضد کمونیست برگزار شد، ماسک خود را روی چانه اش گذاشته بود.

در همان زمان پلیس از کلاوس خواست که بر اساس قواعد پوشیدن ماسک، بینی و دهانش را با ماسک بپوشاند ولی او تن به خواسته پلیس نداد و پس از آن به مرکز پلیس برده شد تا گزارشی درباره حادثه نوشته شود.

علاوه بر کلاوس،«رومان پریمولا» وزیر بهداشت سابق و «یاروسلاو والینیک» معاون اول جنبش«ای ان اُ» حاکم بر این کشور نیز به دلیل خوردن شام در یک رستوران در ماه اکتبر که بر اساس قواعد فوق العاده حاکم عمل نکرده بود و زمانی که از آن بیرون آمدند نیز بدون ماسک بودند جریمه شدند.

پریمولا در پی این اتفاق از پست وزارت بهداشت برکنار شد و پست والانیک نیز از او گرفته شد و به عنوان معاون عادی رئیس دفتر ملی امور خارجه منصوب شد.

 

منبع: دنیای اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه