ارسال به دیگران پرینت

حکیم: عادی‌سازی روابط میان عراق و رژیم صهیونیستی هیچ وقت اتفاق نخواهد افتاد

سید عمار حکیم تاکید کرد: عادی‌سازی روابط میان عراق و رژیم صهیونیستی هیچگاه اتفاق نخواهد افتاد.

 رهبر جریان حکمت ملی و ائتلاف عراقیون در دیدار با گروهی از توانمندان و چهره‌های موفق در زمینه شغلی، روسای سندیکاها، نخبگان و فعالان جنبش مردمی تاکید کرد: عادی‌سازی میان عراق و رژیم صهیونیستی صورت نمی‌گیرد و مساله فلسطین پایان نخواهد یافت و پیچیدگی‌های گسترده‌ای در این مساله وجود دارد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق ادامه داد: ما بر لزوم حل مشکلات حل و فصل نشده میان بغداد و اربیل تصریح کرده و به این امر اشاره کردیم که سفر نخست وزیر به کردستان، سفری متفاوت بود و رویکرد مثبت موجود در دیدار برهم صالح، رئیس جمهوری با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیری در آرام کردن اوضاع نقش‌آفرین است.

وی اظهار کرد: ما نظر خود را نسبت به قانون خشونت خانواده ابراز کرده و بر لزوم مقابله با پدیده‌های خشونت تاکید کردیم، اما بدون آنکه نسبت به انسجام خانواده کوتاهی شود. ما خواهان بازنگری در راه‌حل‌ها در راستای همخوانی با ماهیت جامعه و عادات و رسوم آن شدیم.

سید عمار حکیم در پایان تصریح کرد: «ابتکارعمل الانبار پایدار» شکست نخورده است، بلکه آنقدر که فرهنگ پذیرش و نیز دعوت به سازش تاریخی، نتایج مثبت ارائه می‌دهد، فرهنگ در هم شکستن، چنین نتایجی ارائه نمی‌دهد. ما به قرارداد اجتماعی به عنوان نماد وسیع‌تری از دو ابتکار عمل پیشین اعتقاد داریم.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه