خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

جوانان بیش از دیگر گروه‌های سنی در شیوع کرونا نقش دارند.

نتایج یک پژوهش جدید در ایالات متحده نشان می‌دهد بزرگسالانی که در سنین بین ۲۰ تا ۴۹ سال قرار دارند، بیش از دیگر گروه‌های سنی در شیوع کرونا نقش دارند.

نتایج یک پژوهش جدید در ایالات متحده نشان می‌دهد بزرگسالانی که در سنین بین ۲۰ تا ۴۹ سال قرار دارند، بیش از دیگر گروه‌های سنی در شیوع کرونا نقش دارند.

 از ماه فوریه (هنگامی که ویروس در ایالات متحده شیوع یافت)، تا ماه اکتبر، بزرگسالان ۲۰ تا ۴۹ ساله باعث ۷۶ درصد انتقال جدید شده اند، محققان کالج امپریال در لندن بر اساس داده‌های محل تلفن همراه بیش از ۱۰ میلیون آمریکایی تخمین زده اند، افراد در سنین جوانی به علت سبک زندگی خود نقشی پررنگ در انتقال کرونا ایفا کرده اند.

بر اساس این پژوهش، افراد ۳۵ تا ۴۹ ساله، کمی بیشتر در شیوع کرونا نقش داشته اند (با سهم ۴۱ درصدی) و افراد بین ۲۰ تا ۳۴ سال، مسئول حدود ۳۵ درصد شیوع بوده اند. در همین حال، افراد ۵۰ تا ۶۴ ساله ۱۵ ٪ از سهم شیوع و کودکان و نوجوانان فقط ۶ ٪ را تشکیل می‌دهند.

 شیوع کرونا

داده‌های مطالعه شامل زمانی است که دانش آموزان هنوز در مدرسه بودند، قبل از این که بیشتر ایالت‌ها در ماه مارس به روش آموزش از راه دور متوسل شوند. براساس یافته‌های مذکور، محققان می‌گویند اگر گروه سنی ۲۰ تا ۴۹ ساله برای واکسیناسیون در اولویت قرار گیرد، انتقال کرونا در ایالات متحده کاهش می‌یابد.

این در حالی است که، در حال حاضر، این گروه سنی کمترین اولویت برای واکسیناسیون در بیشتر ایالات در ایالات متحده هستند، مگر اینکه آن‌ها از کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی یا معلمان باشند.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه