ارسال به دیگران پرینت

زندان | دریافت واکسن کرونا در ازای آزادی زندانی اسراییلی

اسراییل و سوریه هفته گذشته با وساطت روسیه توافق کردند 2 زندانی سوری را با یک شهروند اسراییلی مبادله کنند.

سانه های اسراییلی از پشت پرده توافق اخیر اسراییل با دولت سوریه برای تبادل اسرا با وساطت روسیه خبر دادند.

رسانه های اسراییلی نوشتند دولت نتانیاهو از بیم تاثیر منفی این خبر در انتخابات سراسری ماه جاری اسراییل، این موضوع را از رسانه ها پنهان کرده اند.

 

همزمان یک منبع رسانه ای سوری امروز در گفتگو با خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) خبر رسانه های اسرائیلی را درباره بند محرمانه در توافق مبادله اسرا مبنی بر دریافت واکسن کرونا در ازای آزادی زندانی اسراییلی تکذیب کرده است.

 گفتنی است چهارشنبه هفته گذشته اسراییل و سوریه با وساطت روسیه توافق کردند 2 شهروند سوری اهل بلندی های جولان به نام های "نهال المقت" و "ذیاب قهموز" را با یک شهروند اسراییلی مبادله کنند. این دو شهروند سوری چوپان هستند.

این دختر اسراییلی به اشتباه از مرز وارد منطقه "قنیطره" سوریه شده و از سوی نیروهای سوری دستگیر شده بود.

 

هفته پیش با وساطت روسیه، اسراییل و سوریه توافق کردند 1 شهروند اسراییلی را با 2  شهروند سوری در زندان اسراییل مبادله کنند.

رسانه های اسراییلی درباره پشت پرده این توافق نوشتند دولت بنیامین نتانیاهو به درخواست دولت سوریه 1.2 میلیون دلار واکسن روسی "اسپوتنیک وی" خریده و تحویل دمشق داده است.

دولت سوریه در جریان مذاکرات تبادل زندانیان، خرید این میزان واکسن روسی از سوی اسراییل و ارسال آنها به دمشق را شرط آزادی  شهروند اسراییلی اعلام کرده بود و مقامات اسراییل نیز این شرط سوریه را اجابت کردند.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه