ارسال به دیگران پرینت

نیروی دریایی مالزی | توقیف شش قایق ماهیگیری چین و دستگیری ۶۰ خدمه

نیروی دریایی مالزی شنبه از توقیف شش قایق ماهیگیری چین و دستگیری ۶۰ خدمه آن با ادعای حضور در آبهای سرزمینی خود خبر داد. پیش بینی می‌شود که دولت مالزی با اخذ جریمه‌های مالی قابل توجه این افراد و قایق‌هایشان را آزاد کند. وزارت خارجه چین تاکنون واکنشی در این زمینه نشان نداده است. مالزی به همراه چند کشور دیگر با چین بابت دریای چین جنوبی اختلاف دارد.

نیروی دریایی مالزی با ادعای ورود غیر قانونی اتباع چین به آبهای سرزمینی خود 60 چینی را دستگیر کرد.

 نیروی دریایی مالزی شنبه از توقیف شش قایق ماهیگیری چین و دستگیری ۶۰ خدمه آن با ادعای حضور در آبهای سرزمینی خود خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از روزنامه «استار»، نیروی دریایی مالزی اعلام کرده که این قایق‌ها را در دو مکان مختلف در شرق ایالت «جهور» در این کشور شناسایی کرده است. بنابر اعلام نیروی دریایی مالزی، شش ناخدا و پنجاه‌وچهار خدمه آن که همگی چینی بودند و حدود ۳۱ تا ۶۰ سال سن داشتند به دلیل حضور در آبهای سرزمینی مالزی و بی توجهی به هشدارها دستگیر شده‌اند.

پیش بینی می‌شود که دولت مالزی با اخذ جریمه‌های مالی قابل توجه این افراد و قایق‌هایشان را آزاد کند. وزارت خارجه چین تاکنون واکنشی در این زمینه نشان نداده است.

مالزی به همراه چند کشور دیگر با چین بابت دریای چین جنوبی اختلاف دارد. عمده اختلاف‌ها بر سر مالکیت بر جزایر غنی از نفت و گاز «اسپراتلی» و «پاراسل» است.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه