ارسال به دیگران پرینت

تاکید عراق و ناتو بر افزایش همکاری‌ها

دبیرکل ناتو در دیدار الکاظمی تأکید کرد که هرگونه گسترش فعالیت ناتو در عراق به خواست و موافقت و براساس اولویت‌های دولت عراق خواهد بود.

 «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق، در سفر به بروکسل با «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) دیدار کرد.

در این دیدار روابط عراق و کشورهای عضو ناتو در عرصه‌های گوناگون امنیتی، سیاسی، اقتصادی، بازرگانی و نیز گسترش فعالیت‌های ناتو در عراق براساس اولویت‌های امنیتی عراق و با هماهنگی دولت عراق بررسی شد.

الکاظمی گسترش روابط عراق با ناتو را در راستای منافع ملت عراق و تأمین امنیت منطقه و جهان دانست و بر اهمیت جلوگیری از تبدیل عراق به میدان تسویه حساب‌ها یا مبدأ تعرض به همسایگانش تأکید کرد.

او خواستار همکاری میان عراق و ناتو در افزایش توانایی‌های نیروهای امنیتی عراق به‌خصوص در چارچوب تأمین امنیت انتخابات پیش از موعد و جلوگیری از حملات تروریستی به شهروندان و زیرساخت‌های شهری عراق شد.

استولتنبرگ نیز در این دیدار تأکید کرد که ناتو به حمایت خود از عراق ادامه می‌دهد و افزود که عراق و دولت الکاظمی می‌توانند ناتو و کشورهای عضو آن را پشتیبان خود بدانند.

او پیشرفت دولت عراق در عرصه جنگ با تروریسم و اعمال قانون را شایسته تقدیر دانست و بر آمادگی ناتو برای گسترش روابط با عراق تأکید کرد.

دبیرکل ناتو همچنین تأکید کرد که هیئت نمایندگی ناتو در عراق شامل نیروهای آموزشی و مستشاری غیررزمی است و هرگونه گسترش فعالیت ناتو در عراق به خواست و موافقت و براساس اولویت‌های دولت عراق خواهد بود.

او افزود که تأمین امنیت نیروهای ناتو و حفاظت از آنها با نیروهای عراقی است.

نخست‌وزیر عراق شب گذشته سفر خود به بروکسل برای اجرایی کردن توافق‌نامه‌های عراق با اتحادیه اروپا را آغاز کرد.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه