خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

مالیات گرفتن | تراکنش های بانکی

مالیات گرفتن از تراکنش های بانکی شرایط را بدتر می کند

ایده جدید وزارت اقتصاد مورد بررسی قرار گرفت

ایده جدید وزارت اقتصاد در خصوص دریافت مالیات از تراکنش‌های بانکی فعالان اقتصادی و صاحبان کسب و کار، اعتراضات فراوانی را ایجاد کرده به گونه‌ای که خبرگزاری‌ها دیروز گزارش کردند، دامنه وسیعی از کسبه تهران، اراک و سایر شهرها در اعتراض به طرح جدید وزارت اقتصاد برای دریافت مالیات از تراکنش‌های بانکی، مغازه‌های خود را تعطیل کرده و عطای کاسبی را به لقای آن بخشیدند.

در واقع فعالان اقتصادی از این طریق تلاش می‌کنند این پیام را به گوش دولتمردان برسانند که شرایط کسب و کار آنها در دوران تحریم و تورم توامان، دشواری‌های فراوانی دارد و اخذ مالیات جدید به معنای فروپاشی کل کسب و کار آنهاست.

بیشتر بخوانید:

 

عجیب است که دولت هنوز متوجه این واقعیت عینی نشده که اقتصاد و معیشت کشور به صادرات نفت بستگی دارد و هر اقدامی که (از جمله تحریم‌ها) باعث کاهش درآمد های نفتی شود در سفره‌های مردم اثرگذار خواهد بود.

مشخص نیست چه مشاورانی به دولت برای اعمال چنین تصمیماتی مشورت می‌دهند. کارشناسی که کوچک‌ترین آشنایی با علم اقتصاد داشته باشد، می‌داند که در شرایط تحریم و تورم توامان، افزایش فشار مالیاتی باعث فروریزی تولید و کسب‌وکار می‌شود. 

این انتظار که در غیاب درآمدهای نفتی می‌توان مالیات را افزایش داد و آن را جایگزین درآمدهای نفتی کرد، یک تصور ساده‌لوحانه از سوی کسانی است که کمترین اطلاعاتی از واقعیت‌های اقتصادی ندارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   وقتی آدم بیسوادی مثل محسن رضایی بشود مشاور اقتصادی رییس جمهور باید هم چنین انتظاراتی داشت .

  • ناشناس ارسالی در

   دولت وکابینه فاجعه بار ومجلس بی دانش مردم رابه فلاکت واقتصاد روبه موت ایران راکاملا به کوما برده اند مردم بیچاره شده اند ازدست تصمیمات ناپخته

  • حسن ارسالی در

   مگه مردم برایشان ارزش و اهمیتی دارند؟؟؟؟

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه