ارسال به دیگران پرینت

نفت ایران ۵ دلار گران شد/ افزایش ۶۲ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت ایران در ژانویه ۲۰۲۱

اوپک در جدیدترین گزارش خود از افزایش بیش از ۵ دلاری قیمت نفت ایران در نخستین ماه ۲۰۲۱ و افزایش ۶۲ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت ایران در این ماه خبر داده است.

اوپک در جدیدترین گزارش خود از افزایش بیش از ۵ دلاری قیمت نفت ایران در نخستین ماه ۲۰۲۱ و افزایش ۶۲ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت ایران در این ماه خبر داده است.

سازمان کشور‌های صادرکننده نفت در جدیدترین گزارش از سلسله گزارش‌های ماهانه خود اعلام کرد متوسط قیمت نفت این سازمان در سال ۲۰۲۰ به ۵۴ دلار و ۳۸ سنت رسید. قیمت نفت اوپک در این سال نسبت به سال قبل از آن ۱۰ دلار و ۷۲ سنت کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش متوسط قیمت نفت ایران در سال ۲۰۲۰ نیز ۸ دلار و ۲۳ سنت کاهش داشته و به ۵۴ دلار و ۳۸ سنت رسیده است. در سال ۲۰۱۹ متوسط قیمت نفت ایران ۶۲ دلار و ۶۱ سنت اعلام شده بود.

با وجود افت بیش از ۸ دلاری قیمت نفت ایران در سال ۲۰۲۰، با آغاز سال جدید میلادی قیمت جهانی نفت افزایش یافته است و قیمت نفت ایران در نخستین ماه این سال با رشد ۵ دلار و ۱۸ سنتی نسبت به ماه قبل از آن مواجه شده است.

در حالی که طی دسامبر ۲۰۲۰ هر بشکه نفت سنگین ایران در برابر ۴۹ دلار و ۲۰ سنت معامله می‌شد این رقم در ژانویه ۲۰۲۱ به ۵۴ دلار و ۳۸ سنت رسیده است.

بر اساس گزارش اوپک، تولید نفت ایران در سال ۲۰۲۰ به ۱ میلیون و ۹۸۵ هزار بشکه در روز رسیده که این رقم نسبت به سال قبل از آن ۳۷۱ هزار بشکه در روز کاهش داشته است.

تولید روزانه نفت اوپک در سال ۲۰۲۰ با افت ۳ میلیون و ۶۹۲ هزار بشکه‌ای مواجه شده و به ۲۵ میلیون و ۶۴۵ هزار بشکه در روز رسیده است.

در نخستین ماه سال جاری میلادی تولید روزانه نفت ایران ۶۲ هزار بشکه افزایش یافته و به ۲ میلیون و ۸۴ هزار بشکه در روز رسیده است.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه