ارسال به دیگران پرینت

عرق گیری گیاه | طرز تهیه عرق گیری گیاه

یکبار برای همیشه یاد بگیر چطوری عرق گیاه رو بگیری! | با این روش سه سوته و کم هزینه عرق گیاه رو بگیر + ویدئو

برای اطلاع از طرز تهیه عرق گیری گیاه با ما در ادامه همراه باشید.

یکبار برای همیشه یاد بگیر چطوری عرق گیاه رو بگیری! | با این روش سه سوته و کم هزینه عرق گیاه رو بگیر + ویدئو

 روش صحیح عرق گیری گیاه

برای اطلاع از  روش صحیح عرق گیری گیاه با ما در ادامه همراه باشید.

چگونه می توان در خانه و بدون استفاده از دستگاه عرق گیر، از گیاهان دارویی عرق گرفت؟ عرق گیری در خانه با روش های جدید و آسان به چه شکلی است ؟ در این متن، روش صحیح عرق گیری گیاه و بهترین روش تولید عرقیات گیاهی بدون استفاده از دستگاه تقطیر در منزل آموزش داده شده است.

برای انجام این کار تنها نیاز است تا گیاهان دارویی معطر تهیه نمایید و با کمک وسایل موجود در منزل، عرقی اعلاء با درصد خلوص بالا تولید کنید.

آموزش عرق گیری از گیاهان دارویی در خانه

همان گونه که گفته شد در ابتدای امر نیاز است تا بسته به میزان مد نظر، گیاهان دارویی تهیه کنید. به عنوان مثال در صورتی که قصد تهیه عرق نعناع دارید، مقداری نعناع خریده  و برگ های پلاسیده و زرد آن را جدا سازید. سپس گیاه را با آب تمیز شسته تا گل و لای آن از بین برود. پس از آن نعنای شسته شده را درون دیگی بزرگ با عمق زیاد بریزید.

وسایل مورد نیاز عرق گیری در منزل

قابلمه با عمق و حجم بالا و درب دار

توری فلزی یا زیر قابلمه ای فلزی

ظرف کوچک فلزی

مقداری یخ

عرق گیری با قابلمه در منزل

قابلمه ای بزرگ با عمق زیاد و حجم متناسب با مقدار گیاه را انتخاب کنید و بر روی شعله اجاق قرار دهید. تمام نعناع ها را درون قابلمه ریخته و 2 برابر حجم نعناع به آن آب اضافه کنید؛ به گونه ای که نعناع در زیر آب قرار گیرد. حال یک عدد توری فلزی یا زیر قابلمه ای استیل را بر روی نعناع ها و در وسط قابلمه جای دهید.

پس از آن ظرف فلزی یا شیشه ای نشکن را انتخاب کنید که اندازه ای کوچکتر از قابلمه داشته باشد. این ظرف باید دقیقا در وسط قابلمه و بر روی توری فلزی قرار گیرد.  دقت داشته باشید که ظرف شما لبه دار باشد تا عرقیات گیاهی به خوبی درون آن ریخته و ظرف سریعا پر نشود.

حال نوبت آن رسیده است که شعله زیر قابلمه را روشن کنید تا آب درون آن به مرور به جوش آید. شعله قابلمه باید متوسط باشد، شعله زیاد می تواند سبب سوختن گیاه و بد طعم شدن عرق گردد. با داغ شدن آب درون دیگ، درب قابلمه را به صورت واژگون و به نحوی که دستگیره درب آن به سمت  داخل قابلمه قرار گیرد، بر روی قابلمه بگذارید.

ریختن یخ بر روی درب دیگ

بر روی درب قابلمه، مقداری یخ بریزید و منتظر بمانید تا عرقیات گیاهی خانگی شما آماده شود. با به جوش آمدن آب و گیاه، بخار و عرق از گیاه خارج شده و به سمت بالا می رود. این بخار به درب دیگ برخورد نموده و به دلیل سرد بودن درب، به عرق تبدیل می شود. سپس این عرق بر روی درب دیگ لغزیده و از روی دستگیره آن، به درون ظرف فلزی کوچک می ریزد.

تا زمانی کار را ادامه دهید که آب درون دیگ کم شود. پس از کم شدن آب، شعله زیر دیگ را خاموش نموده اما درب آن را باز نکنید. تا چند ساعت منتظر بمانید تا دیگ و محتویات آن کامل سرد گردند. حال با باز نمودن درب دیگ، به آرامی ظرف حاوی عرقیات گیاهی را از دیگ خارج کنید.

این عرقیات را درون ظرف شیشه ای تمیزی ریخته و با درب بسته در جای خنک نگهداری نمایید. به همین راحتی عرق ارگانیک و خانگی تولید شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۸۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • حقیقت گو ارسالی در

   متاسفانه بدلیل عدم همسوئی راننده اسنپ با مردم و کتک زدن و انداختن زیر دست و پا و کتک زدن و شکستن استخوان عزیز ترین عضو جامعه یعنی زن ایرانی ما تا تعیین تکلیف این جناب در اسنپ از سوار شدن و درخواست خدمت رسانی به این استارت آپ خودداری خواهیم کرد . اسنپ از سوی مردم تحریم میشود .

  • میرزاگل ارسالی در

   سلام و درود بر شما خیلی عالی بود بسیار تشکر می کنم بابت این روش کاربردی در منزل هیچوقت فکر نمی کردم بشه توخونه عرق گیاهی گرفت ممنونم

  • حسن ارسالی در

   خیلی ممنون عالی بود ،🙏🌹

  • ناشناس ارسالی در

   عالی بود

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی