ارسال به دیگران پرینت

برندگان و بازندگان فصل اول پدرخوانده ۲ | بازندگان فصل اول پدرخوانده ۲ | برندگان فصل اول پدرخوانده ۲

برندگان و بازندگان فصل اول پدرخوانده 2 | بزرگترین بازنده این فصل، مجید واشقانی بود!

برندگان و بازندگان فصل اول پدرخوانده 2 چه کسانی بودند؟ در این مطلب به برندگان و بازندگان فصل اول پدرخوانده 2 می پردازیم.

برندگان و بازندگان فصل اول پدرخوانده 2 | بزرگترین بازنده این فصل، مجید واشقانی بود!

برندگان و بازندگان فصل اول پدرخوانده 2

برندگان و بازندگان فصل اول پدرخوانده 2 چه کسانی بودند؟ در این مطلب به برندگان و بازندگان فصل اول پدرخوانده 2 می پردازیم.

فصل دوم رئالیتی‌شو «پدرخوانده» به پایان رقابت‌های گروه اول خود رسید، نقطه‌ای که می‌توان عملکرد بازیکن‌های حاضر در این سه رقابت را آنالیز کرد، آنچه که بیش از هرچیز در این سه رقابت به چشم آمد، بازی دور از انتظار و پر ایراد دو بازیکن برتر فصل قبل یعنی مجید واشقانی و معین زندی بود. در این میان واشقانی با رفتارهای هیجانی و عدم خویشتنداری عنوان بازنده بزرگ این دور از رقابت‌های را به خودش اختصاص داد.

فصل دوم پدر خوانده بر خلاف فصل اول نتوانسته تا به اینجا انتظارات مخاطبان این رئالیتی‌شو را برآورده کند. گذشته از مشکلات بنیادین این فصل از جمله دکور ، لباس‌ها و قوانین مربوط به ساید مستقل، بازی پرایراد و غلط تعدادی از شرکت کننده‌ها نیز مزید بر علت شد تا پدر خوانده 2 شروع امیدوار کننده‌ای نداشته باشد. در اینجا عملکرد شرکت‌کننده‌های حاضر در سه رقابت اول را مورد بررسی قرار داده‌ایم. بازیکن‌های که بازیشان مورد تحلیل قرار نگرفته آنقدر ضعیف بوده‌اند که تحلیلی روی بازی آن‌ها نمی‌توان انجام داد.

برندگان

آرمین رحیمیان

 

آرمین رحیمیان در پدرخوانده 2

آرمین رحیمیان از جمله تازه واردهای «پدر خوانده» است. بازیگری که البته حضورش در این جمع کمی غیر منتظره بود. او طی سه بازی گروه اول نشان داد که هوش خوبی دارد و اصول و قواعد بازی را بلد است. رحیمیان در بازی اول مجال عرض اندام پیدا نکرد چراکه در همان شب نخست توسط پدر خوانده «حس ششم» شد و از بازی بیرون رفت. در بازی دوم در ساید مافیا حضور داشت . در این قسمت بازی بسیار محافظه‌کارانه‌ای از خودش ارائه داد و همین موجب شد تا توسط شهروندان شناسایی شود. اما اوج بازی او در قسمت سوم بود. رحیمیان در این قسمت نقش مهمی هم بر عهده داشت و «لئون» بازی بود. او اگرچه بازهم بی‌پروا بازی نکرد، اما آرام آرام توانست نبض بازی را دردست بگیرد و از لایه محافظه‌کارانه خود خارج شود و با تیزهوشی شهر را با خود همراه کند. نکته قابل توجه درباره بازی او ارائه استدلال‌های درست برای معرفی مافیاها بود. هر چند در ابتدا اشتباهی داشت، اما وقتی به بازی مسلط شد توانست به اصطلاح کار را دربیاورد تا جاییکه مجید واشقانی را به مرز انفجار رساند و از بازی خارجش کرد. نکته قابل توجه درباره بازی آرمین، متانت و خویشتنداری او در قبال رفتارهای هیجانی واشقانی بود.

امین میری

امین میری در پدرخوانده 2

امین میری جز بازیکن‌هایی است که شاید در وهله اول کسی از او توقع چنین بازی خوبی را نداشت. اما میری با تسلطی مثال زدنی توانست گلیم خودش را به خوبی از آب بیرون بکشد. مهمترین خصیصه میری در این سه رقابت نترس بازی کردنش بود. او بدون اینکه تحت تاثیر نام‌ها قرار بگیرد بی پروا به افرادی که به آن‌ها ظن مافیایی داشت حمله می‌کرد. مجید واشقانی خواسته یا ناخواسته در رده «بهترین بازیکن‌ها » طبقه بندی شده، از همین رو مبارزه با او برای افراد تازه وارد کار سختی است. اما میری در هر دو قسمتی که واشقانی مافیا بود با استدلال درست مچ او را برای دیگر افراد شهر باز کرد. او کنترل بسیار خوبی هم روی رفتارش داشت و همین موجب می‌شد تا هیجان زده بازی نکند. امین میری در هیچکدام از بازی‌ها جلوی هیچ پلیری کم نیاورد، به خصوص مجید واشقانی.

پیام احمدی نیا

پیام احمدی نیا در پدرخوانده 2

پیام احمدی‌نیا هم از خوب‌های سه رقابت اول بود. البته که در بازی دوم خیلی زود از جریان مسابقه خارج شد و نتوانست کمکی به سایدش بکند. اما احمدی‌نیا در دو مسابقه اول و سوم حضور درخشانی داشت. او در مسابقه اول در ساید مستقل قرار گرفت و تلاش داشت تا به تنهایی پیروز بازی شود. تا زمانیکه در بازی حضور داشت توانست به درستی شهر را با خودش همراه کند. اگر طلسمش روی نفر شات خورده نمی‌نشست شاید می‌توانست بازی را به سود خودش تمام کند. ویژگی بارز احمدی‌نیا این بود که بی‌پروا بازی می‌کرد. او هم به مانند میری از بازیکنی مثل واشقانی نترسید در دو بازی اول و سوم حسابی به پر وپایش پیچید. احمدی نیا آنقدر به بازی اشراف داشت که حتی در رقابت اول که واشقانی قصد داشت در هنگام دفاع او را وادار به اکت کند تا حق رای‌اش را بسوزاند، به اصطلاح دم به تله نداد . او حتی با ریشخند به واشقانی فهماند که حواسش به همه چیز هست.

الیکا عبدالرزاقی

الیکا عبدالرزاقی در پدرخوانده 2

الیکا عبدالرزاقی در رئالیتی‌شو «ارتش سری» قابلیت‌هایش دربازی مافیا را نشان داده بود و در پدرخوانده 2 این فرصت را به دست‌ آورد تا خودی نشان دهد. عبدالرزاقی در طول این سه رقابت سعی داشت رفتار «کول»ی داشته باشد. روشی که در عمل هم جواب داد و توانست او را به عنوان یک پلیر خوب معرفی کند. عبدالرزاقی خیلی با دقت به حرف‌ها گوش می‌کرد و به آنالیز درستی از رفتار آدم‌ها می‌رسید. بر پایه همین آنالیز او مسیر رویارویی با هر فرد را شناسایی می‌کرد و از همان نقطه طرف را به سمت و سویی که می‌خواست هدایت می‌کرد. با اتکا به همین ویژگی بود که در بازی دوم توانست به عنوان ساید مستقل پیروز بازی شود. البته که اگر ساغر قناعت آن اشتباه مرگبار را در زمان دفاع او انجام نمی‌داد شاید نتیجه طور دیگری رقم می‌خورد.

پدیده سه رقابت اول

غلامرضا نیکخواه

غلامرضا نیکخواه در پدرخوانده 2

پدیده بی چون و چرای رقابت‌های گروه اول کسی نیست جز غلامرضا نیکخواه که با بازی‌های حساب شده خودش توانست پا به پای دیگران جلو بیاید. حوصله و صبر ویژگی بارز بازی‌های نیکخواه در این سه رقابت بود. او به درستی حرف‌ها را گوش می‌کرد نت برمیداشت، آن‌ها را آنالیز می‌کرد و سپس براساس برداشت‌هایش نظراتش را ارائه می داد. نکته جالب اینجا بود که نظراتش کاملا براساس فکت ارائه می‌شد و همین موجب شد تا بازی نیکخواه به چشم بیاید. شاید خیلی‌ها حتی پلیرهای داخل بازی هم او را در ابتدا جدی نمی‌گرفتند، اما هرچه بازی موتورش گرمتر می‌شد بازیکن‌ها به توانایی‌های نیکخواه بیشتر پی می‌بردند و متوجه می‌شدند که با حریف سرسختی  روبه رو هستند.

بازنده ها

مجید واشقانی

مجید واشقانی در پدرخوانده 2

مجید واشقانی به عنوان یکی از بست پلیرهای فصل اول پا به رقابت‌های فصل دوم «پدر خوانده» گذاشت. اتفاقا همین عنوان تبدیل به پاشنه آشیل او در این فصل شد. واشقانی بواسطه تعریف و تمجیدهایی که از بازی‌اش شده بود و همچنین دریافت عنوانی چون «بست پلیر» موجب شد تا با یک تبخدری در این رقابت‌ها حاضر شود. موضع بالا به پایین واشقانی نسبت به دیگر شرکت‌کننده‌ها از همان لحظه اول رقابت نخست خودش را جلوه‌گر کرد. البته قرار گرفتن در ساید مافیا هم به این ماجرا دامن زد. در واقع واشقانی این سیستم را برای بازی‌اش انتخاب کرد تا دیگر بازیکن‌ها جرات نزدیک شدن به او را پیدا نکنند، اما مشکل جایی بود که این بازیکن به اصول این سیستم آشنایی نداشت. بروز رفتارهای هیجانی و بعضا نامحترمانه او در لحظاتی که مورد اتهام قرار می‌گرفت عیارش را عیان کرد. واشقانی برای پیروز شدن اصول اخلاقی را در خیلی جاها زیر پا گذاشت. رفتار او با هدیه بازوند در رقابت اول نشان داد که حتی برای پیروز شدن حاضر است شخصیت طرف مقابلش را له و خاکشیر کند . واشقانی طوری رفتار کرد که بازوند حس کرد اگر با او همراه نشود اعتبار  و موقعیتش در شبکه‌های مجازی نابود خواهد شد. در واقع او بازی را از مدار طبیعی‌اش خارج کرد تا به پیروزی برسد. رفتار او با هدیه بازوند در رقابت اول و متعاقبا مجموعه رفتارهایش در دو رقابت دیگر به خصوص تقابلی که با امین میری داشت نشان داد که قبای «بست پلیری» برای او خیلی گشاد است. واشقانی در هر دو رقابتی که در ساید مافیا بازی کرد آنقدر دستش برای بازیکن‌های حرفه‌ای رو بود که مجبور شد برای زنده ماندن از در بی اخلاقی وارد شود. او تا به اینجا بازنده بزرگ فصل دوم است.

پدرام کریمی

پدرام کریمی در پدرخوانده 2

مشخص نیست بازیکنی در این سطح چطور برای حضور در این رقابت‌ها انتخاب شده است. پدرام کریمی در رده بازیکن‌های ناکاربلدی است که به دلیل عدم تسلطشان به بازی ترسو هستند و به اصطلاح پشت دست بازی می‌کنند. این بازیکن‌ها معمولا توسط پلیرهای مسلط شکار می‌شوند بخصوص اگر آن پلیر در ساید سیاه هم قرار داشته باشد. در هر دو رقابتی که واشقانی در ساید مافیا بازی می‌کرد توانست از همین ضعف پدرام کریمی استفاده کند و او را به عنوان تبر به جان شهر بیندازد. اتفاقی که در هر دوقسمت افتاد و کریمی به عنوان یک شهروند در زمین مافیا بازی کرد. نقطه ضعف دیگر این بازیکن لجاجت کردن با افرادی است که به او تارگت می‌زنند. این دست بازیکن‌ها بدون توجه به استدلال‌های موجود دربازی فقط به فکر تار و مار کردن نفر مقابل هستند.

ساغر قناعت

ساغر قناعت در پدرخوانده 2

ساغر قناعت می‌توانست تبدیل به ستاره این رقابت‌ها شود. او در طول این سه رقابت تلاش کرد با رصد درست بازی و آنالیز رفتار بازیکن‌ها ، فکت‌های درستی را وارد بازی کند. تا حدود زیادی هم موفق بود. در رقابت دوم که به عنوان حرفه‌ای در بازی حاضر بود توانست با شات‌های درست خود نقش‌ها را شناسایی کند. او تنها کسی بود که با فکت به این اطمینان رسید که الیکا عبدالرزاقی «جک» بازی است. توانست این حرف خودش را هم در نهایت به کرسی بنشاند و این بازیکن را وارد رای‌گیری کند. اما یک اشتباه مرگبار که همان اکت دادنش در زمان دفاع بود موجب شد تا حق رای‌اش گرفته شود و همین عامل موجب پیروزی جک شد. در رقابت سوم هم درست در بحرانی‌ترین لحظه بازی این اشتباه را مرتکب شد تا در نهایت در این بازی‌ها تبدیل به یک بازنده شود.

معین زندی

معین زندی در پدرخوانده 2

معین زندی هم جز بست پلیرهای فصل اول بود که در این فصل فروغی نداشت. او در رقابت اول در ساید سفید بازی بود و نقش «لئون» را برعهده داشت. اما تشخیص فوق‌العاده اشتباهش در شب اول برای شات کردن موجب شد تا روند بازی به نفع مافیا تغییر کند. چون با همین اشتباه ، عملا شهروندان از شب دوم به بعد خلع سلاح شدند. زندی در دوبازی بعدی در ساید مافیا بازی کرد، در این دو رقابت او به حدی رو بازی کرد که خیلی زود شناسایی شد و از روند بازی کنار گذاشته شد.

نیما شاهرخ شاهی

نیما شاهرخ شاهی در پدرخوانده 2

بزرگترین مشکل نیما شاهرخ شاهی این است که رفتار پخته‌ای ندارد. عکس العمل‌هایش غالبا احساسی است و همین غلیان احساسات موجب می‌شود تا استدلال ‌های خام و ناپخته‌ای داشته باشد. حتی اگر او استدلال درستی هم داشته باشد به خاطر نوع رفتارش مخاطب آن را نمی‌پذیرد. او با هیجان بالایی حرف می‌زند این هیجان زدگی حرف‌هایش را از منطق تهی می‌کند. از همین رو شاهرخ شاهی هیچ وقت نتوانسته و نمی‌تواند در بازی مافیا خودی نشان بدهد.  

فصل دوم رئالیتی‌شو «پدر خوانده» به کارگردانی سعید ابوطالب پنجشنبه‌ها به شکل اختصاصی از پلتفرم «فیلمنت» پخش می‌شود. قرار است از پنجشنبه دوم شهریورماه رقابت‌های گروه دوم آغاز شود.

منبع : ورازندگی
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه

    تبلیغات متنی