ارسال به دیگران پرینت

یبوست | درمان یبوست | سماق برای یبوست

اگر یبوست دارید فقط اینکار را بکنید

سماق یکی از منحصربفردترین ترکیبات آنتی اکسیدانی است که دارای خواص ضد التهابی، ضد سرطانی و ضد پیری است و به همین دلیل به روند بهبودی و حتی پیشگیری از سرطان سینه و التهاب مثانه و مفاصل کمک می کند. در ادامه از فواید سماق برای یبوست را بخوانید.

اگر یبوست دارید فقط اینکار را بکنید

سماق یکی از منحصربفردترین ترکیبات آنتی اکسیدانی است که دارای خواص ضد التهابی، ضد سرطانی و ضد پیری است و به همین دلیل به روند بهبودی و حتی پیشگیری از سرطان سینه و التهاب مثانه و مفاصل کمک می کند. در ادامه از فواید سماق برای یبوست را بخوانید.

اگر دیابت دارید، سماق را جزء ثابت برنامه غذایی خود قرار دهید. مصرف منظم این چاشنی به بهبود پاسخ انسولین کمک می کند. همچنین به دلیل داشتن اسیدهای چرب مفید برای قلب مفید است.

سماق همچنین با کمک به بهبود حرکات روده در کاهش یبوست، رفلاکس ناشی از اسید معده و دردهای گاه به گاه شکم موثر است. اثرات ضد میکروبی این چاشنی رنگارنگ به بهبود التهابات تنفسی و سرفه کمک می کند. برخی از کشورها سماق را همراه با عسل برای سرماخوردگی تجویز می کنند.

با سماق هم می توانید چای درست کنید. بهتر است دانه های سماق را قبل از پودر کردن در قوری با مقداری آب جوش بریزید و چند دقیقه زمان دهید تا عطر و رنگ آب تغییر کند. این نوشیدنی ترش و خوشمزه برای کاهش دردهای عضلانی مفید است و به همین دلیل محبوبیت خاصی در بین ورزشکاران دارد.

این ادویه شگفت انگیز اثرات ضد لیپاز نیز دارد. سماق با مهار جذب چربی به کاهش کالری غذاهای پرچرب کمک می کند. با این حال، افرادی که به انبه حساسیت دارند نیز ممکن است به این چاشنی واکنش نشان دهند. همچنین با برخی داروها تداخل دارد، بنابراین برای مصرف مداوم آن بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

 
 
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی