ارسال به دیگران پرینت

کوسه | کوسه‌های دبستانی

کشف یک جنازه مشکوک در شکم کوسه‌ی دبستانی!

برای اطلاع از جزئیات کشف یک جنازه در شکم کوسه‌های دبستانی با ما در ادامه همراه باشید.

کشف یک جنازه مشکوک در شکم کوسه‌ی دبستانی!

 کوسه‌های دبستانی

برای اطلاع از جزئیات کشف یک جنازه در شکم  کوسه‌های دبستانی با ما در ادامه همراه باشید.

 کوسه‌های دبستانی جثه‌ای متوسط تا بزرگ دارند و در سراسر جهان یافت می‌شوند.

وقتی جنازه‌ فردی در شکم کوسه پیدا شود، مظنون اصلی شکارچی بی‌رحم دریاست اما نه وقتی که پای یک کوسه دبستانی در میان باشد.

دختر ۱۶ ساله توسط کوسه سلاخی شد

آن‌طور که لایوساینس می‌نویسد، ۲۶ فوریه، ماهیگیران محلی سه کوسه‌ دبستانی را که با نام‌های کوسه‌ی تاپ یا سوفین نیز شناخته می‌شود، نزدیک ساحل شکار کردند. آن‌ها هنگام بیرون‌آوردن این کوسه‌ها از آب، در شکم یکی از آن‌ها چند تکه از بقایای جسد انسان ازجمله یک ساعد را پیدا کردند. ماهیگیران بقای پیداشده را به پلیس تحویل دادند و پلیس موفق به شناسایی یک خالکوبی روی این ساعد شد که با خالکوبی مردی گمشده مطابقت داشت. اکنون قرار است یک آزمایش DNA انجام شود تا پلیس مطمئن شود که این بقایا متعلق به باریا هستند.

این کوسه توسط ماهیگیران و در نزدیکی محل ناپدیدشدن باریا صید شد. کوسه‌هایی که توسط ماهیگیران شکار شدند حدود ۱٫۵ متر طول دارند.

بااین‌وجود بعید است که کوسه باریا را کشته باشد. پلیس حدس می‌زند که احتمالا باریا هنگام رانندگی با یک سنگ برخورد کرده و جان خود را ازدست می‌دهد؛ سپس جسد او به دریا می‌افتد و تاحدی توسط کوسه خورده می‌شود.

گرگوری اسکومال، زیست‌شناس دریایی از دانشگاه بوستون و رئیس برنامه‌ی کوسه در آبزیان دریایی ماساچوست در ایمیلی به لایو ساینس گفت: «به‌نظر من دقیقا همین اتفاق افتاده است و بسیار بعید به‌نظر می‌رسد که کوسه باریا را کشته باشد.»

کوسه‌های دبستانی جثه‌ای متوسط تا بزرگ دارند و در سراسر جهان یافت می‌شوند. کوسه‌هایی که توسط ماهیگیران شکار شدند (مانند گونه‌ای که دست باریا را خورده بود) حدود ۱٫۵ متر طول دارند. این کوسه‌ها معمولا از کف دریا تغذیه می‌کنند و شکار اصلی آن‌ها کفشک‌ماهی و ماهی‌های ساردین موجود در این محدوده است؛ البته گاهی اوقات هم ماهی‌های بزرگ‌تر و ماهی مرکب را هدف قرار می‌دهند.

به‌نظر گاوین نایلور، زیست‌شناس دریایی از دانشگاه فلوریدا که پرونده‌ی بین‌المللی حمله‌ی کوسه (ISAF) را در موزه‌ی تاریخ طبیعی فلوریدا اجرا می‌کند، بعید است که یک کوسه دبستانی به انسان حمله کند؛ به‌خصوص که انسان‌ها از نظر جثه بسیار بزرگ‌تر از آن هستند که با طعمه‌ی معمولی کوسه اشتباه گرفته شوند. به گفته‌ی نایلور عملا بی‌سابقه است که این گونه‌ی کوسه، انسانی را بکشد.

نایلور و اسکومال بر این باور هستند که کوسه دبستانی باریا را نکشته، اما از جسد درحال‌تجزیه‌ی او تغذیه کرده است. براساس اظهارات اسکومال، مستندات نشان می‌دهند که درصورت امکان کوسه دبستانی ترجیح می‌دهد تا به‌عنوان یک وعده‌ی غذایی ساده گزینه‌ی مردارخواری را انتخاب کند و از لاشه‌هایی که درحال‌جزیه هستند تغذیه کند. این گزینه حتی می‌تواند شامل تغذیه از لاشه‌ی انسان نیز باشد؛ اگرچه این موضوع بسیار بعید است و به‌ندرت اتفاق می‌افتد.

استفاده از گوشت، باله‌ها و جگر کوسه دبستانی توسط انسان سبب شده است که این گونه همواره مورد هدف ماهیگیران قرار گیرد. به همین دلیل این کوسه به‌عنوان گونه‌ای که به‌شدت در معرض خطر انقراض قرار دارد در فهرست قرمز اتحادیه‌ی بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) برای گونه‌های در معرض خطر ذکر شده است.

 

منبع: خبر آنلاین
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی